MATIĆ JE GAZDA U SVLAČIONICI JUNAJTEDA: Nemanja sve kažnjava, čak i samog sebe

SRPSKI fudbaler Nemanja Matić bitna je karika u timu Ole Gunara Solskjera, ne samo na terenu već i u svlačionici.

МАТИЋ ЈЕ ГАЗДА У СВЛАЧИОНИЦИ ЈУНАЈТЕДА: Немања све кажњава, чак и самог себе

EPA

Kakva pravila vladaju u svlačionici "crvenih đavola" za klupski sajt su govorila kapiten Hari Megvajer i srpski vezista.

Matić je zadužen za disciplinu i ima ulogu blagajnika koji sakuplja novac od kazni zbog sitnih disciplinskih prekrašaja saigrača.

- Kažnjen sam samo jednom o čemu bi se dalo diskutovati. Ipak, pustio sam Nemanju da to uradi. Stavio sam novac u zajedničku blagajnu. Nisam doneo telefon u teretanu već sam posle vežbi otišao da obujem kopačke i tada sam pokupio telefon i slučajno ga uneo u teretanu. Nisam ga uopšte palio jer sam krenuo na masažu, ali očigedno da bi bilo bolje da ga nisam nikako ni uzimao. Nemanja je striktan što se toga tiče - rekao je Megvajer.

Srbin ističe da nije bilo dileme za njega da li je kapiten trebalo da plati kaznu.

- Istina je, kažnjen je i on. Doneo je telefon u teretanu. Rekao sam mu: ’Hari, izvini ali...’ Problem je što ja i on određujemo visinu kazni. Disciplina je veoma važna u našem timu i zato smo doneli neka osnovna pravila. Ne sme da se kasni na treninge i sastanke, nema telefona u teretani... Momci su to teško prihvatali na početku pa smo sakupili lepe pare.

Zanimljivo u celoj priči je to da je Matić kaznio samog sebe.

- Moram da vam otkrijem da sam kaznio samog sebe pre meča sa Njukaslom. Zakasnio sam dve sekunde na sastanak, a pravila važe za sve. Morao sam da se kaznim inače bi me saigrači ’uhvatili’. Kasnio sam... Ispred prostorije u kojoj se održavao sastanak sam se zadržao u razgovoru sa Polom Pogbom tako da ću mu tražiti da plati pola kazne. Videćemo da li će da prihvati - istakao je Matić.

Podsetimo, Junajted večeras od 21 sat igra revanš meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv Real Sosijedada na "Old Trafordu". "Crveni đavoli" su u prvom meču bili ubedljivi i slavili su sa 4:0.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

(Mozzarsport)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ČEKANJU JE KRAJ, SPEKTAKL MOŽE DA POČNE! Meksiko i Južna Afrika otvaraju Mundijal na kultnom stadionu Asteka

ČEKANjU JE KRAJ, SPEKTAKL MOŽE DA POČNE! Meksiko i Južna Afrika otvaraju Mundijal na kultnom stadionu "Asteka"

DUGO očekivani Mundijal 2026 otvoriće Meksiko i Južna Afrika, koji će odmeriti snage na čuvenoj "Asteci" u Meksiko Sitiju (21.00). Ovaj susret budi uspomene kod brojnih ljubitelja fudbala na Svetsko prvenstvo 2010. godine, kada su se ove dve reprezentacije takođe sastale na otvaranju turnira (1:1). Ostaje da se vidi da li će predstojeći šampionat ponuditi bar deo uzbuđenja i nezaboravnih trenutaka koje je doneo legendarni Mundijal u Južnoj Africi.

11. 06. 2026. u 06:30

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"

Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.

09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32

Komentari (0)

FUDBALSKA PLANETA NA NOGAMA! Meridian te vodi u zemlju novog SVETSKOG ŠAMPIONA i deli 500.000 RSD bonusa SVAKOG DANA!