PARTIZAN SE MUČIO, ALI SLAVIO: Trujumf crno-velih protiv Mege u polufinalu KLS

Александар Илић
Aleksandar Ilić

24. 05. 2024. u 20:20 >> 20:31

KOŠARKAŠI Partizana u Beogradskoj areni savladali su ekipu Mege u prvom meču polufinala Košarkaške lige Srbije rezultatom 82:72 i tako povede 1:0 u seriji.

ПАРТИЗАН СЕ МУЧИО, АЛИ СЛАВИО: Трујумф црно-велих против Меге у полуфиналу КЛС

Brzo je Partizan došao do osetne prednosti, imali su izabranici Željka Obradovića suficit od osam poena, ali se do kraja četvrtine prednost istopila, te je završena rezultatom 22:20.

U nastavku je Mega zaigrala znatno angažovanije i motivisanije, te došla do preokreta pred veliku pauzu (40:42).

Napadački je Partizan izgledao znatno bolje u trećem periodu, delovalo je da  je domaćin više uživao u odmoru. Crno-beli su je dobili 23:13 i u poslednjih 10 minuta ušli sa velikim vetrom u leđa.

Mega je još jednom uspela da se vrati, uspeli su gosti da spuste zaostatak na pet poena dva i po minuta pre kraja, ali za više od toga nisu imali snage. Na kraju, Partizan je slavio rezultatom 82:70.

Najefikasniji bio je Uroš Trifunović sa 23, dok je Aleksa Avramović  ubacio 16 poena, jedan manje Kevin Panter, a po sedam Zek Ledej i Mateuš Ponitka.

Filip Jović je ubacio 15 kod Mege, a jedan manje Nikola Đurišić, dok je Kovačević doprineo sa 12 ubačenih poena.

BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA