VELIKA ČAST: Legendarni srpski trener od petka u Akademiji francuske košarke
PREDSEDNIK Olimpijskog komiteta Srbije, Božidar Maljković, biće svečano primljen u prestižnu Akademiju francuske košarke 18. oktobra u Parizu. Ova izuzetna čast dolazi nakon što je Maljković već odlikovan u Kući slavnih španske košarke, a sada će zajedno sa legendarnim Tonijem Parkerom biti primljen u Hall of Fame francuske košarke.

FOTO: OK Srbije
Akademija francuske košarke ima za cilj da slavi sve one koji su ostavili neizbrisiv trag u istoriji francuske košarke. Božidar Maljković je izabran za Akademika francuske košarke od strane Počasnog komiteta, čime je još jednom potvrđen njegov izuzetni doprinos razvoju košarke, ne samo u Francuskoj, već i širom Evrope i sveta.
Maljković je jedan od najtrofejnijih evropskih trenera svih vremena, sa impresivnim učinkom koji uključuje četiri titule prvaka Evrope.
*Do 10.000, bez depozita!
Bonus koji ispunjava 3 želje - zavrti točak sreće, uzmi do 300% bonusa i igraj do 5 dana besplatno!*
Njegova karijera u francuskoj košarci obeležena je posebnim postignućem – osvajanje titule šampiona Evrope 1993. godine sa ekipom Limoža, što je bila prva takva titula u istoriji francuskog sporta. Ovaj uspeh nije samo označio prekretnicu za Limož, već i za francusku košarku u celini.
Tokom svoje trenerske karijere u Francuskoj, Maljković je osvojio dva naslova šampiona Francuske lige (92/93 i 93/94) i dva trofeja u Kupu Francuske (93/94 i 94/95). Njegova sposobnost da izvuče maksimum iz svojih igrača donela mu je i dva puta titulu trenera godine u Francuskoj (92/93 i 93/94).
*Do 10.000, bez depozita!
Bonus koji ispunjava 3 želje - zavrti točak sreće, uzmi do 300% bonusa i igraj do 5 dana besplatno!*
BONUS VIDEO: Delije pune Beogradsku arenu pred meč Zvezda - Baskonija
Preporučujemo

"NOVAČE, ODUSTANI!" Bivši šampion Rolan Garosa ne staje sa "pljuvanjem" Đokovića
14. 10. 2024. u 11:30

GOLEADA NA "STAMFORD BRIDžU": Slabašne odbrane dva velikana koja jure tri boda garantuju veoma zanimljivu utakmicu
ČELSI i Liverpul će u subotu uveče odigrati jedan od najvažnijih mečeva u dosadašnjem delu Premijer lige (18.30). Obe ekipe ulaze u derbi sa velikim problemima. "Plavci" sa povredama i disciplinom, a šampion Liverpul traži iskupljene posle dva bolna poraza od Palasa i Galatasaraja.
04. 10. 2025. u 07:20

CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
03. 10. 2025. u 19:45

"ISTINA JE - BILA SAM S NjIM" Milica Pavlović priznala za vezu: "Ne znam što sam to krila"
"KADA volim, dajem se bezuslovno. Tada samo treba da mi verujete, ništa drugo. Samo poverenje nemojte da mi izigrate, sve ostalo može. I ja partneru verujem isto tako i onda nećemo imati problem, ali ako se usudi da mi izigra poverenje, to je kraj, u stanju sam da se okrenem i da se pravim da ga nikada poznavala nisam."
03. 10. 2025. u 21:02
Komentari (0)