BIVŠI IGRAČ BARSELONE UČESTVOVAO U NEREDIMA ISPRED BELE KUĆE: Osvajao je titule, bio vicešampion Evrope, bronzani sa SAD na SP...
BIVŠI američki košarkaš Dejvid Vud (56) bio je među protestantima koji su u sredu pokušali da spreče potvrđivanje Džoa Bajdena kao novog predsednika SAD i izazvali strašne i nasilne nerede u Vašingtonu, u kojima je bilo i mrtvih.
Foto: EPA
Velika grupa okupljenih je posle protesta izazvala haos i naposletku upala i u Kepitol Hil, policija je bila prinuđena i da koristi vatreno oružje, a scene užasa su obišle planetu.
Sada je otkriveno da je među njima bio i nekadašnji košarkaš koji je i uslikan na ovom događaju.
Vud je u sezoni 1989./90. igrao za Barselonu s kojom je osvojio titulu u Španiji, dok je poražen u finalu Evrolige od Jugoplastike kojoj je ubacio 12 poena.
Nakon sezone provedene u Barseloni još je šest sezona igrao u Španiji za Unikahu, Mursiju, Kanarijas Telekom i Habones Pardo Fuenlabradu.
On je 1998. godine bio u američkoj reprezentaciji koja je osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Grčkoj.
Nakon karijere se isticao ultrakonzervativnim stavovima i religijskim porukama i svetonazorima. Na protestu u Vašingtonu bio je u slavljeničkom raspoloženju te je objavio nekoliko fotografija na društvenim mrežama.
JUNAJTED JE U NALETU: Fulam dolazi na "Old Traford" u pravom trenutku za "crvene đavole"
Mančester junajted nastavlja snažan uspon pod vođstvom Majkla Karika i u nedelju popodne na "Old Trafordu" dočekuje Fulam, u meču koji može dodatno učvrstiti poziciju „crvenih đavola“ u borbi za Ligu šampiona.
01. 02. 2026. u 07:40
AUSTRALIJAN OPEN 2026, FINALE: Novak Đoković ponižen kao nikada pre!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 su prilično neočekivane.
31. 01. 2026. u 15:23
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)