POMOGAO MI JE BAMBI TOŠIĆ: Srđan Ignjatov, selektor sankaške reprezentacije
SREĆAN što je u rodnom Zrenjaninu, ponovo sa svojom porodicom i preumoran od višednevne potere za avionskim kartama, Srđan Ignjatov, profesor fizičkog vaspitanja i selektor sankaške reprezentacije Srbije, u ranim jutarnjim satima u sredu, 2. marta, stigao je iz Moskve.

Foto Privatna arhiva
Uz pomoć prijatelja i mnogo peripetija i neizvesnosti, uspeo je da obezbedi kartu do Istanbula. Posle višesatnog čekanja uspeo je da se ukrca u avion i sleti u Niš, gde su ga čekali sestra i zet.
- U Moskvu sam došao 23. februara, dan pre nego što se situacija sa Ukrajinom zaoštrila, a da zaista ništa nisam slutio, jer sam apolitičan - kaže za "Novosti" Srđan, koji je pet dana uzaludno pokušavao da pronađe let i napusti glavni grad Rusije.
- Budući da je moj sin Nikola reprezentativac Srbije i da je sa Lukom Novakovićem ranije došao u Moskvu, na Svetski kup, laknulo mi je kada sam uspeo da ih ukrcam na avion i oni su se preko Štutgarta i Beča vratili kući - priča dalje Srđan.
Tek tada su nastale njegove muke, jer je u Rusiji promena avionskih karata gotovo nemoguća misija, ali i zato što je zbog trenutnog nedostatka novca kod sebe bio u ozbiljnom problemu.
- Kontaktirao sam čak i sa svojim nekadašnjim učenikom u školi Zoranom Bambijem Tošićem. On u Moskvi poznaje ljude i to je ta veličina sporta, koji ne priznaje mržnju i ne poznaje granice - vidno uzbuđen govori Srđan.
Opisuje i svoj čudan osećaj da je, kao nikada dotad, zapao u beznadežnu situaciju. Osećaj je bio istovremeno i lep, jer su ga zvali prijatelji iz Slovenije, pa je sa prijateljem iz Hrvatske Ivicom i njegovom ćerkom Patricijom, bez ikakvih problema šetao ulicama Moskve, koja je mirna i gde se duh rata ne primećuje.
Preporučujemo

ZAHAROVA: Korporacija Bi-Bi-Si podriva unutarpolitičku situaciju u Rusiji
03. 03. 2022. u 17:35

KISINDžER I ČOMSKI PREDVIDELI DANAŠNjU KRIZU: Katastrofa ide na dušu Zapada
03. 03. 2022. u 08:27

PODELA BODOVA U "GRADU LjUBAVI": Remi je po meri oba večerašnja rivala
POSLEDNjI meč današnjeg programa Serije A odigraće Verona i Kaljari koji se sastaju na "Bentegodiju" od 20 časova i 45 minuta.
28. 04. 2025. u 12:22

LjUBITELjI TENISA U ŠOKU: Janik Siner, koji ne može da igra zbog dopinga, pokrenuo fondaciju "da i drugi postanu svetski broj 1"
Teniski svet je potresla informacija da je Janik Siner bio pozitivan na doping testu. I to dvaput. U aprilu 2024. je on saznao da je "uhvaćen na delu", a potom se branio daleko od očiju javnosti, jer je čitava stvar nekim čudom bila zataškana i niko osim najužih Sinerovih saradnika i onih koji su vršili istragu o tome nisu ništa znali. Kada je za to saznao čitav svet - već je bio oslobođen optužbi. Potom je Svetska anti-dopint agencija (VADA) podnela žalbu, a onda se desio šok-obrt: maltene je poručeno "sve je u redu". Sada ulje na tu tenisku vatru doliva lično Italijan, koji je rešio da "i drugu decu povede njegovim putem - do svetskoj broja 1".
28. 04. 2025. u 16:01

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)