USPEŠNA SARADNJA: Sportski savez Srbije u poseti opštini Knić

Nedeljko Iljukić

29. 03. 2025. u 17:05

SPORTSKI savez Srbije nastavio je obilazak lokalnih samouprava. Generalni sekretar Sportskog saveza Srbije Goran Marinković i pravni savetnik Stefan Isailović razgovarali su sa predsednikom opštine Knić Srećkom Ilićem o aktuelnim temama u sportu ove opštine.

УСПЕШНА САРАДЊА: Спортски савез Србије у посети општини Кнић

Sportski savez Srbije

 Sastanku su prisustvovali i zamenica predsednika opštine Tanja Nikolić Gavrilović, pomoćnica Slavica Pavlović, predsednica Skupštine Svetlana Anđelić, većnik za sport i turizam Zoran Božović i tehnički sekretar Sportskog saveza opštine Knić Predrag Obradović. Ovom prilikom generalni sekretar Sportskog saveza Srbije istakao je značaj funkcionisanja teritorijalnog sportskog saveza za lokalnu samoupravu.

- Izuzetno mi je drago da se od ove godine akcijama Sportskog saveza Srbije priključio i Sportski savez opštine Knić. Tako će predškolci ove opštine učestvovati u Ligi malih šampiona. Još jednom ću naglasiti da je funkcionisanje teritorijalnih sportskih saveza veoma važno kako u opštinama tako i u gradovima. Ako naše članice dobro rade, lokalna samouprava će imati sadržajan sportski program, što bi mladima omogućilo pravilan razvoj i zdrav način života – rekao je Marinković i dodao:

- Na veoma iscrpnom sastanku sa predstavnicima lokalne samouprave prezentovani su planovi u oblasti sporta, a same ideje koje podržava predsednik opštine gospodin Ilić vode ka poboljšanju uslova za bavljenje sportom i rekreacijom, kako dece i mladih, tako i starijih. Knić je opština sa mnogo turističkih ali i sportskih potencijala, pa verujem da će trud usmeren ka ovoj oblasti dati mnogo dobrih rezultata u narednom periodu. Sportski savez Srbije će biti podrška i pomagaće koliko god može da se dobre ideje ostvare – zaključio je generalni sekretar Sportskog saveza Srbije.

Liga malih šampiona u opštini Knić za decu uzrasta pet i šest godina zakazana je za 15. maj, a najbolji će se plasirati na republičko finale u okviru Velikog sajma sporta u Beogradu. Goran Marinković je ovom prilikom pozvao Sportski savez opštine Knić i predstavnike lokalne samouprave da zajedno posete Veliki sajam sporta.

BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

SAVETI PSIHIJATRA: Sedam najvećih ubica sreće