NASTAVLJA SE SEČA FAVORITA: Radukanu bez odbrane titule, ispale i Osaka i šampionka Vimbldona Ribakina
OTVORENO prvenstvo SAD u tenisu dobiće novu šampionku, pošto je britanska teniserka Ema Radukanu ispala već u prvom kolu. Nju je eliminisala francuska veteranka Alize Korne u dva seta, 6:3, 6:3.

EPA/EFE
Korne će u drugom kolu igrati protiv Katerine Sinijakove.
Prvo kolo bilo je nepremostiva prepreka i za raniju dvostruku šampionku Njujorka Naomi Osaku.
Nju je eliminisala finalistkinja Australijan opena Danijel Kolins u tri seta – 7:6(5), 6:3. Amerikanka će u drugom kolu igrati protiv Kristine Buske iz Španije.
Šampionka Vimbldona, Ruskinja iz Kazahstana Jelena Ribakina, "zaslužna" je za treće iznenađenje dana u ženskom singlu, pošto je izgubila od Francuskinje Klare Burel sa 6:4, 6:4.
Burel je trenutno 131. teniserka sveta, a u glavni žreb je ušla kroz kvalifikacije.
Francuskinja će u drugom kolu Ju-Es opena igrati sa Belgijankom Alison van Ujtvank koja je eliminisala Venus Vilijams.
Ženski singl na Otvorenom prvenstvu SAD već posle dva dana ostao je bez devet nositeljki, pošto su prvog dana ispale Simona Halep, Darija Kasatkina, Martina Trevisan i Žil Tizman, a drugog Radukanu, Ribakina, Jelena Ostapenko, Amanda Anisimova i Eliz Mertens.
Ju-Es open se igra za nagradni fond od 60,1 milion dolara, a pobednica u ženskom singlu postaće bogatija za 2,6 miliona zelenih novčanica.
Preporučujemo

ĐERE PROTIV RUBLjOVA, LAJOVIĆ NA BRUKSBIJA: Kecmanović u prvom kolu Ju-Es opena igra protiv američke tinejdž senzacije
30. 08. 2022. u 17:38 >> 17:49


"VOLEO BIH DA JE ĐOKOVIĆ MOGAO DA IGRA" Medvedev progovorio o progonu Novaka
27. 08. 2022. u 17:49 >> 17:53

SRBIJA IDE NA POBEDU U TIRANI: "Orlovi" kreću u trku do Severne Amerike
U trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine, Srbija kreće u svoju kampanju protiv starog poznanika – Albanije.
07. 06. 2025. u 08:49

"'AJDE DA SE NE LAŽEMO!" Dragan Stojković Piksi posle Albanija - Srbija: Ma, to me apsolutno ne zanima!
Albanija i Srbija odigrali su burnu utakmicu na početku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu, a selektor "orlova" Dragan Stojković Piksi na zanimljiv način je reagovao po okončanju susreta.
07. 06. 2025. u 23:03

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)