REKORD JE SVE BLIŽE: Đoković počeo jubilarnu 300. nedelju na čelu ATP liste
NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković ovog ponedeljka počeo je jubilarnu 300. nedelju na prvom mestu ATP liste.
Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN
Našem asu tako nedostaje još 11 nedelja da prestigne trenutnog rekordera Rodžera Federera (310) i postane besmrtan kada je ova kategorija u pitanju.
Dominirao je Nole i tokom ove sezone, osvojio je četiri trofeja, plus ATP kup sa reprezentacijom Srbije. Osvajač 17 Grend slem titule će baš na tom takmičenju početi novu sezonu.
U naredna dva i po meseca Đoković bi mogao da prestigne legendarnog Švajcarca, samo mu je potrebno da igra dobro i beleži rezultate koje smo navikli od njega.
Podrazumeva se odbrana titule na Australijan openu. To je Novakov dom, tu se oseća kao svoj na svome, pošto je u prethodnih osam finala isto toliko puta stizao do pehara.
Trenutno Rafaelu Nadalu beži 2.180 bodova, a podsećamo, Španac je prošle godine na prvom Grend slemu ispao u četvrtfinalu.
Ukoliko bude osvojio Australijan open, dobiće novih 1.570 bodova.
Đoković će na prvom mestu ostati sigurno do 22. februara, što znači da ga od rekorda dele tri nedelje.
Prvi Masters je onaj u Majamiju 22. marta, a to je otprilike neki period kada bi Novak mogao da svrgne Federera sa trona.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
VIKTOR JE PRAVI ŠAMPION: Podrška bivšeg selektora Bogdana Obradovića Troickom
20. 12. 2020. u 20:48
TALENTOVAN, ALI IDIOT: Radije bih pio špricer i provodio se nego bio kao Đoković
20. 12. 2020. u 09:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)