KOVAĆE ČELIK ZA 1.000 €: Bugarska kompanija "Minimet komoditis" u Kovinu konačno počela izgradnju fabrike
SA skoro dve godine zakašnjenja, zbog epidemiološke situacije, bugarska kompanija "Minimet komoditis" počela je da gradi fabriku za završnu obradu čeličnih limova u industrijskoj zoni u Kovinu.
Investicija je vredna oko osam miliona evra i otvoriće 250 radnih mesta, od kojih je 130 predviđeno za visokoobrazovani kadar.
Sada je u toku prva faza radova - izgradnja pogona od 2.500 kvadrata, u kom će biti smeštene dve linije za sečenje i profilisanje lima. Tu će, za početak, biti angažovano 50 radnika, a predviđeno je da proizvodnja počne u maju ili junu iduće godine. Druga, ujedno i završna faza podrazumeva izgradnju pogona za pocinkovanje lima, koji će biti u funkciji 2024.
Investitor je već sada nagovestio da će zarade u toj fabrici biti visoke i da će radnici kući nositi oko 1.000 evra.
- Naši radnici će imati značajno veću platu od prosečne plate u ovom regionu. Mesečno će dostizati i do 1.500 evra bruto, ali to će, svakako, zavisiti od obima naše proizvodnje i, pre svega, stanja na tržištu - najavljuje Valentin Zahariev, predstavnik kompanije "Minimet komoditis", čije je sedište u Beogradu.
Bugari su za svoju fabriku izabrali baš Kovin, zbog povoljnih uslova za investitore, ali i blizine železare i luke u Smederevu i koridora 7 i 10, kao važnih transportnih puteva. Lokalna samouprava im je za tu namenu prodala opštinsku parcelu od osam hektara, u bloku 117 industrijske zone.
- Ova investicija je za nas veoma važna, jer, osim što će otvoriti nova radna mesta, doprineće i značajnom uvećanju opštinskog budžeta.
Takođe, investitori su nas uverili da je proizvodna linija ovakvog pogona zatvorenog tipa i da nema bojazni od "prljave tehnologije", jer su uključeni najviši standardi u toj oblasti - kaže predsednica opštine Kovin Sanja Petrović.
Četiri investitora
U KOVUNSKOJ industrijskoj zoni trenutno posluju četiri kompanije, u kojima je ukupno zaposleno više od 450 radnika. Tu je indonežanska fabrika za uzgoj jestivih pečurki, rumunska fabrika za preradu drveta i domaće fabrike za proizvodnju hrane za pse i mačke i za proizvodnju komposta za pečurke.
UKRAJINA U RAT POSLALA ROBOTE BEZ IJEDNOG ČOVEKA: Bitka dobila neočekivani ishod (VIDEO)
BRIGADA Ukrajinske nacionalne garde izvestila je o uspešnom napadu u kome su učestvovali samo roboti - od kopnenih robota naoružanih mitraljezima do letelica borbenih dronova. Ovi roboti su napali ruske položaje u Harkovskoj oblasti, na severu Ukrajine, i - pobedili.
27. 12. 2024. u 09:04
DRAMA U KOMŠILUKU: Otkrivena nepoznata letelica, stanovnici upozoreni da potraže skloništa
RUMUNSKI radarski sistemi otkrili su sinoć mali leteći objekat, za koji se sumnja da je dron, koji je ušao u nacionalni vazdušni prostor do šest kilometra u jugoistočnom okrugu Tulčea, saopštilo je ministarstvo odbrane Rumunije.
27. 12. 2024. u 09:23
A POSLEDICE? Kina gradi najveću hidroelektranu na svetu - iseliće milione ljudi, "keširaće" neverovatne 35 milijarde dolara
PROIZVODIĆE trostruko više od 88.2 milijarde kWh, koliki je projektovani kapacitet trenutno najveće hidroelektrane na svetu - "Tri klanca" u centralnoj Kini.
26. 12. 2024. u 14:37
Komentari (1)