AKCIJA GRADA I CRVENOG KRSTA: Paketi pomoći novosadskim socijalno ugroženim porodicama
SOCIJALNO najugroženijim porodicama na teritoriji Grada Novog Sada deljeni su danas paketi pomoći u hrani, proizvodima za ličnu higijenu i ogrevnom drvetu, za koje je iz ovogodišnjeg gradskog budžeta obezbeđeno ukupno 7,6 miliona dinara.
Grad Novi Sad
SOCIJALNO najugroženijim porodicama na teritoriji Grada Novog Sada deljeni su danas paketi pomoći u hrani, proizvodima za ličnu higijenu i ogrevnom drvetu, za koje je iz ovogodišnjeg gradskog budžeta obezbeđeno ukupno 7,6 miliona dinara.
Podeli paketa, u magacinu Crvenog krsta u Petrovaradinu, prisustvovala je savetnica gradonačelnika Ljiljana Koković, koja je tom prilikom istakla da Grad i Gradska organizacija Crvenog krsta, u okviru zajedničke uspešne saradnje, ostvaruju niz aktivnosti podrške i pomoći socijalno ugroženom stanovništvu.
- I ove godine je iz budžeta izdvojeno 7,6 miliona dinara za realizaciju Programa direktnog ublažavanja siromaštva – kazala je ona i dodala da je Crveni krst nabavio po 1.200 prehrambenih i higijenskih paketa kao i 600 prostornih metara mekog ogrevnog drveta.
- Tu pomoć dobiće 2.500 socijalno ugroženih porodica. Grad vodi odgovornu socijalnu politiku i cilj nam je da pomoć stigne do svakog korisnika na vreme, bez obzira na epidemiološku situaciju u kojoj se trenutno nalazimo - rekla je Kokovićeva.
Sekretar Gradske organizacije Crvenog krsta Dragan Lazić je istakao novi magacinski prostor ima mnogo bolje uslove za skladištenje i preuzimanje paketa, zahvaljujući donaciji kompanije „Marera Propertis“.
- Tradicionalno, početkom decembra deli se pomoć za socijalno najugroženije porodice. Takođe krajem godine, zahvaljujući snažnoj podršci Grada Novog Sada, humanim pojedincima, donatorima i svim ljudima dobre volje, biće obezbeđeni novogodišnji paketi za decu korisnika Narodne kuhinje – dodao je Lazić.
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)