NA MOSTU PREKO ZAPADNE MORAVE OSVANULA PORUKA: Obeležena godišnjica NATO bombardovanja Trstenika (FOTO/VIDEO)
”NATO ubice večno nek ispaštaju, deca Trstenika bombe vam ne praštaju”, glasi ispisana poruka, koja je osvanula danas na mostu preko Zapadne Morave povodom 23. godišnjice od bombardovanja starog čeličnog mosta.
Foto: OU Trstenik
Tog 30.aprila 1999. godine, prilikom reketiranja mosta poginuli su Nadežda Petričković(44) i Dejan Đorđević(40). Oštećeni su brojni civilni objekti, kuće, zgrade, Crkva Svete Trojice u centru Trstenika.
Foto: OU Trstenik
- 23 godine nisu učinile da bol postane manja, da sećanje izbledi i nisu učinile da prestanemo da se pitamo - ”zašto”? - rekla je Milena Turk, predsednica opštine, na obeležavanju godišnjice stradanja sugrađana.
- Mi smo dužni da se sećamo, da pamtimo, da generacijama koje dolaze govorimo istinu o zločinačkoj NATO agresiji. I kao što je mnogo puta rečeno, oprostićemo ako budemo mogli, zaboraviti jedino ako nas ne bude bilo.
U znak sećanja na žrtve bombardovanja, ali i na 17 Trsteničaa koji su dali svoje živote braneći zemlju, članovi porodice nastradalih i više boračkih i opštinskih delegacija položilo je cveće na spomenik kraj Morave, a potom je i simbolično, kolona u mimohodu otišla na nov most, izgrađen na mestu srušenog, i vence bacila u reku.
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (2)