GIMNAZIJALAC ELEGANTNIJI OD PROFESORA: Jovan Bajkin iz Kikinde zbog stila oblačenja ima nadimak Tito (FOTO)

Рада Шегрт
Rada Šegrt

30. 10. 2022. u 15:11

ZA razliku od svojih vršnjaka, učenik kikindske gimnazije Jovan Bajkin (17) u školu ne ide u farmericama, duksu ili trenerci, ne nosi ni patike ni ranac.

ГИМНАЗИЈАЛАЦ ЕЛЕГАНТНИЈИ ОД ПРОФЕСОРА: Јован Бајкин из Кикинде због стила облачења има надимак Тито (ФОТО)

Foto: R. Šegrt

Treći je razred i u školu svakodnevno dolazi u odelu, sa kravatom, u lakovanim cipelama, s tašnom i urednom frizurom. Uvek ima potrebne knjige i sveske i nikada ne kasni na nastavu iako se ujutro samostalno budi, pošto sam stanuje. Zbog izgleda i životnih stavova još u osnovnoj je dobio nadimak Tito.

- Odelo sam prvi put obukao za malu maturu i jako dobro sam se osećao tako odeven. Od tada sam povremeno počeo da ih nosim, a ove školske godine samo tako idem u školu. Sportski odeven dolazim samo kad imam fizičko. Odelo je nešto najlepše što muškarac može da obuče. Ne nosim samo košulju i sako, već je obavezna i kravata - kaže ovaj učenik društveno-jezičkog smera Gimnazije „Dušan Vasiljev“.

Jovan je u učionici elegantniji od profesora. Najviše voli crna odela, a nosi i plava i siva. Majka mu pegla košulje, a lakovane ciple i sam ponekad očisti. Ujutro ustaje u šest sati da bi se „skockao“.

- Nemam mnogo odela, svega četiri, pet, ali je važno da su kvalitetna. Najviše volim vunena. Pošto su stolice u školi često loše, moram da pazim da ne zakačim pantalone. Odeću najčešće kupujem u Novom Sadu – otkriva Jovan.

I kosa mu je besprekorna, čista, ošišana, očešljana. Mada bi bilo očekivano da ga drugari zovu šminker, on ima nadimak po državniku.

- Još u osnovnoj su me prozvali Tito, jer jako volim kako se živelo u njegovo vreme. Čuo sam mnogo pozitivnih i lepih priča o nekadašnjoj Jugoslaviji. Ne smeta mi takav nadimak. On je, doduše, voleo i bela odela, a ja manje volim svetle boje. Više volim crna odela - kaže Jovan.

Njegovi drugari iz razreda svi su skoro identično odeveni, sportski, nose farmerice, dukseve sa kapuljčom, devojke su takođe u farmerkama koje su pocepane.

 

- Čudno mi je da Jovan nosi odela. Nikada nisam pomišljao da se oblačim kao on. U školu dolazim u trenerci, kao i većina – iskren je drug iz razreda Veljko Lakić, dok Una Inđić kaže da treba poštovati Jovanov izbor, jer je važno da je njemu udobno u njegovoj odeći.

- U čitavoj gimnaziji samo Jovan dolazi u odelima. Onako kako izgleda on se tako i ponaša. Ozbiljan je, sve shvata previše ozbiljno. Meni se taj stil ne sviđa, ali poštujem njegov izbor. Samo je šteta što više ne izlazi s nama u grad – prenosi Una Kresoja iz istog odeljenja.

Njegova razredna Danijela Mandić, profesorka srpskog jezika, ističe da je drugačiji od ostalih đaka ne samo po načinu odevanja, već i po većem stepenu odgovornosti.

BUDUĆI SUDIJA

Ovaj srednjoškolac već se delimično osamostalio od roditelja i dve mlađe sestre, od koji je jedna beba. Odselio se u manji porodični stan. Kaže da želi da postane pravnik, a kasnije i sudija.

- Želim da se borim za pravdu. To me jako zanima. Politika mi je manje zanimljiva, ona jeste važna, ali to nije baš najčasnije zanimanje – kaže Jovan Tito, koji na nastavu stiže pola sata ranije, često i pre profesora.

- On je jedan od retkih učenika koji na svakom času ima i udžbenik i svesku. Ozbiljan je, savestan, odgovoran. Vrlodobar je učenik i mnogo se trudi i kad mu je nešto teško. Nije povodljiv, ne ugleda se na trendove. Ima svoj stav i argumentima ga brani. Vrlo je iskren i pravedan. Kad nije spreman, on to iskreno priznaje, bez pravdanja ili nekog izvlačenja. Odelo ide uz njegov karakater – opisuje razredna.

Zbog svog ponašanja i odevanja, Jovan je odabran da glumi u predstavi „Lajanje na zvezde“ koju profesorka Bojana Penjin priprema za mart, za Dan škole. Jovanu je dodelila ulogu direktora škole.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
pogledaj sve

Komentari (9)

ALTA BANKA PROSLAVILA SLAVU SVETOG ARHANGELA MIHAILA: Tradicija u cilju očivanja vrednosti