OD PETARDI OZBILJNE POVREDE: Obuka đaka o štetnosti korišćenja pirotehničkih sredstava
UOČI zimskog raspusta i predstojećih praznika, đaci osnovnih škola na području Policijske uprave Novi Sad, edukovani su o štetnosti korišćenja pirotehničkih sredstava, koja mogu da izazovu ozbiljne povrede.
Foto: Arhiva "Novosti"
Učenici su od policajaca za rad u zajednici, koji su posećivali škole u Novom Sadu i okolnim mestima, dobili savete, ali su im predočene i zakonske posledice i sankcije za korišćenje pirotehnike. Policijaci su od 5. do 23. decembra, koliko je trajala akcija, posetili 90 škola, a edukovano je 13.500 učenika. Nekoliko dana je bio uključen i Mobilni informativni centar MUP-a.
Preventiva je, kako kaže mr Radmila Vuković, major policije i šef odseka za prevenciju i rad policije u zajednici, jako važna i sa đacima smo razgovarali pre raspusta i praznika, jer su istraživanja pokazala, da u vreme novogodišnjih i božićnih praznika se pširotehnika najviše koristi.
- Cilj naših akjtivnosti, pored već pomenutog ukazivanja na štetnosti korišćenja pirotehnike kod dece, pa i odraslih, je povećanje svesti kod građana o njihovom značaju i ulozi u rešavanju problema lokalne zajednice i značaju uspostavljanja partnerstva između policije i građana – kaže Vukovićeva. - Građani su mogli da vide, čuju i osete želju i spremnost policijskih službenika da ih saslušaju, odgovore na sva pitanja i budu u njihovoj službi.
FOTO:PUNS
Osim o opasnostima i štetnostima koje prete od petardi i drugih pirotehničkih sredstava, u novembru i decembru su policajci održali i predavanja osnovcima o nasilju među učenicima kako bi se ono suzbilo. Aktivnosti su bile usmerene i na predškolske ustanove, gde su policajci u zajednici, deci predstavljali profesiju policajca, s ciljem da steknu poverenje i slobodu da im se obrate.
Preporučujemo
UŽAS U BEOGRADU: Dečak (13) zadobio teške povrede prilikom eksplozije petarde
18. 01. 2022. u 07:46
UŽAS U DOBOJU: Dečaku (13) amputirana dva prsta - raketa mu eksplodirala u ruci
04. 01. 2022. u 15:23
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)