IZLOŽBA U NEGOTINU: O progonu Jevreja u Evropi i Srbiji (FOTO)
MEĐUNARODNI dan sećanja na žrtve Holokausta obeležen je u Negotinu izložbama "Šoa - Holokaust - Kako je to ljudski bilo moguće?" i ”Neke reči o Holokaustu u Srbiji”.
Foto: S.M.Jovanović
Na inicijativu Vesne Perić, profesora negotinske Tehničke škole, uz podršku Muzeja Krajine, u Negotinu je povodom Međunarodnog dana sećanja na žrtve Holokausta otvorena izložba "Šoa - Holokaust - Kako je to ljudski bilo moguće".
Na 19 panoa u galeriji Muzeja Hajduk Veljko predstavljeni su najvažniji istorijski aspekti evropskog Holokausta, od života Jevreja u predratnoj Evropi do oslobađanja nacističkih koncentracionih logora.
Na neka od svedočenja preživelih ukazali su i učenici negotinske Tehničke škole prigodnim tekstovima koji na najbolji način ukazuju na genocid najširim razmera nad Jevrejima i drugim narodima od strane Nacističke Nemačke i njenih saradnika.
Ovu izložbu Muzeja Jad Vašem pratila je i postavka ”Neke reči o Holokaustu u Srbiji”, autora Miška Stanišića, koja na šest panoa obrađuje najvažnije elemente i događaje vezane za istoriju Holokausta u okupiranoj Srbiji.
Izložba posvećena Holokaustu otvorena je u Negotinu do 8. februara.
BONUS VIDEO - KRAJ NA VEŠALIMA: Najveće suđenje 20. veka ratnim zločincima održano je u Nirnbergu
Preporučujemo
REGISTRACIJA NA E-AGRAR: U Borskom okrugu za prvih 10 dana preko 2.500 aplikacija
31. 01. 2023. u 15:10
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)