IZLOŽBA ĆUPRIJSKIH UMETNIKA: Do kraja januara u Muzeju „Horeum Margi Ravno“ (FOTO)
GODIŠNjA kolektivna izložba ćuprijskih umetnika, četrnaesta po redu, u Galeriji Muzeja „Horeum Margi Ravno“ u tom gradu može se pogledati do isteka ovog meseca.

Foto: Fejsbuk/Muzej Horeum Margi
Zajednička izložba članova Zavičajnog kluba likovnih umetnika Ćuprije tradicija je u gradu na Moravi, a ovog puta trideset umetnika izložilo je 40 radova. Ova postavka je predviđena statutom kluba, a njena specifičnost je da umetnici nemaju nikakvih ograničenja prilikom odabira radova za izložbu ni u tehnici, ni u tematici.
Po rečima Novaka Novakovića, predsednika Zavičajnog kluba likovnih umetnika Ćuprije, na ovim izložbama uvek ima i onih koji učestvuju i predstavljaju se publici prvi put.
Ćuprijski klub, inače, postoji 14 godina, a njegov rad je jedan od razloga da je više od deset kreativnih i talentovanih Ćupričana u tom periodu upisalo i završilo neki od umetničkih fakulteta.

Foto: Fejsbuk/Muzej Horeum Margi
Iako će ova postavka biti otvorena za posetioce do kraja januara sledeće godine, njome se praktično završava prošlogodišnja izlagačka sezona ćuprijskog muzeja budući da je postavljena krajem decembra.
Ova zajednička izložba umetnika vezanih za Ćupriju spada u jednu od najposećenijih i najzanimljivijih u tom gradu jer publika može da pogleda kako radove svojih sugrađana-početnika u svetu umetnosti, tako i dela već poznatih stvaralaca.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (0)