A SAD – PRAVAC FRUŠKA: Spremna izletišta za prvomajske posetioce (FOTO)
UOBIČAJENO je da tokom prvomajskih praznika na desetine hiljada izletnika iz Vojvodine ali i drugih delova Srbije pohrle na Frušku goru.
Foto Grad Novi Sad
Da je sve spremno za njihov doček , uverio se i gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić koji je danas u Sremskoj Kamenici prisustvovao radnom sastanku predstavnika JP "Nacionalni park Fruška gora", policije, službe hitne pomoći i vatrogasne brigade.
Sa direktorom Cvetkovićem razgovarao je o preduzetim merama i aktivnostima vezanim za prvomajski uranak na Fruškoj gori .Takođe,sa zamenikom načelnika PU Novi Sad Miodragom Soviljem, direktorom Zavoda za hitnu medicinsku pomoć dr Živanovićem, kao i sa zamenikom načelnika Uprave za vanredne situacije Radisavljevićem, gradonačelnik je saznao pojedinosti o bezbednosnom aspektu izletnika tokom ovog praznika.
- Kako su me izvestili, svi uslovi za sigurnost posetilaca, nesmetano odvijanje saobraćaja i nadzor nad poštovanjem pravila ponašanja u prirodi su obezbeđeni, a svaka neodgovornost biće prijavljena i kažnjena - rekao je gradonačelnik i dodao da je veoma bitno da se tokom izleta u prirodi, svi ponašaju odgovorno.
Direktor Živko Cvetković apelovao je na sve izletnike da se pridržavaju reda, da se savesno i odgovorno ponašaju, da vode računa o svojim aktivnostima, posebno u pogledu paljenja vatre u prirodi, da dobro pogledaju šta ostavljaju za sobom, kako ne bi bila ugroženi okolina ili bezbednost. To se svakako odnosi i na ostavljanje smeća.
- U cilju zajedničke brige o zaštiti životne sredine, molimo sve posetioce da pomognu u čišćenju po završetku uranka - rekao je Cvetković i otkrio da će oko 60 zaposlenih JP "NP Fruška gora" biti na terenu, uz punktove Hitne pomoći, Policije i Vatrogasne brigade na više lokacija.
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)