SABOR IZVORNOG NARODNOG STVARALAŠTVA: U Zabregi događaj posvećen Svetoj Ognjenoj Mariji
U SELU Zabrega, kod Paraćina, tamošnje Društvo za negovanje tradicije, umetnost i kulturu „Petrus“ organizuje sutra još jedan Sabor narodnih igara i izvornog narodnog stvaralaštva.
Foto: Z. Rašić
Republička manifestacija nosi naziv „Sveta Ognjena Marija Petruška“ i počinje u 9 sati jutarnjom službom u crkvi Petruša i akatistom ovoj svetiteljki.
Iz „Petrusa“ su najavili da će u programu učestvovali više od deset kulturno-umetničkih društava, između ostalih iz Trstenika, Aleksandrovca, Žiče kod Kraljeva, Zlota, Medveđe, Svilajnca, Knića, Bojnika...
Pre nego što folkloraši nastupe na letnjoj pozornici pored škole od 20 sati, najavljen je njihov defile kroz bajkovitu Zabregu.
Sabor narodnih igara i izvornog stvaralaštva svake godine 30. jula okupi veliki broj meštana ovog paraćinskog sela, ali i brojne posetioce iz okoline koji poštuju tradiciju.
Preporučujemo
SUTRA DAN ŽALOSTI U NOVOM PAZARU: Stradale četiri osobe u teškoj saobraćajnoj nesreći
06. 05. 2026. u 15:28
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)