MILIONI ZA POVEĆANJE ENERGETSKE EFIKASNOSTI U ZRENJANINU: Konkurs za bespovratna sredstva
KORISNICI kojima su na konkursu odobrena bespovratna sredstva za sufinansiranje realizacije projekta smanjenja zagađenja vazduha poreklom iz individualnih izvora na teritoriji grada Zrenjanina, odnosno nabavku i instalaciju kotlova na prirodni gas, potpisali su ugovre sa gradom Zrenjaninom, koji ke predstavljao gradonačelbik Simo Salapura.

grad Zrenjanin
- Za četiri godine, zajedno sa Ministarstvom i sredstvima iz budžeta grada, za unapređenje energetske efikasnosti, izdvojeno je 130 miliona dinara, a kada se to generiše sa sopstvenim učešćem svih korisnika, to je više od 260 miliona dinara - naglasio je gradonačelnik Zrenjanina, ističući da taj iznos za unapređenje mera energetske efikasnosti nije mali i da pozitvno utiče na ekologiju, a korist ima i lokalna privredna zajednica, jer je 70 privrednih subjekata angažovano na ovim poslovima.
Do sada je, kroz četiri programa, 750 korisnika dobilo subvencije, uz veliki odziv građana i privrednih subjekata, a na ovogodišnjem konkursu, pravo za bespovratna sredstva ostvarilo je 26 korisnika, koji su prikupili potrebnu svu dokumentaciju i ispoštovali proceduru.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)