SEĆANJE NA JUNAKE IZ VELIKOG RATA: U Paraćinu obeležen Dan primirja (FOTO)
SVEČANI skup povodom 106. godišnjice potpisivanja primirja kojim je okončan Prvi svetski rat, jedan od najkrvavijih u istoriji čovečanstva, i ovog 11. novembra upriličen je u Paraćinu, kod Spomenika pobedniku u centru tog pomoravskog grada.

Foto: Z. Rašić
Paraćinci ne propuštaju priliku da odaju počast junacima koji su dali živote u Velikom ratu, pa je najpre ovog kišovitog jutra sveštenstvo Crkve Svete Trojice u Paraćinu održalo parastos, nakon čega je talentovana devojčica Vasilija Šćepanović otpevala himnu Srbije.
Venci su položeni nakon minuta ćutanja i podsećanja na te teške istorijske trenutke i sam Dan primirja, koji je u stvari Dan pobede, kako je istakao u svom obraćanju istoričar Dejan Perić.
Svečani čin polaganja venaca obavile su delegacije opštine Paraćin, tamošnje policijske i vatrogasne stanice, predstavnici više boračkih udruženja i organizacija, kao i „Kola srpskih sestara“ pri Crkvi Svete Trojice.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

HAOS U HRVATSKOJ: Zagreb u blokadi, zatvaraju se 3 glavna mosta, a saobraćaj se obustavlja zbog koncerta Tompsona
VEĆ JE počelo fazno obustavljanje saobraćaja u oblasti oko Hipodroma - 11 dana pre koncerta.
24. 06. 2025. u 12:24
Komentari (0)