I DALJE ODSEČENI OD SVETA: Vrščani već 15 dana nemaju autobuski prevoz ka Beogradu, Novom Sadu i okolnim mestima

Jelena Baljak

15. 01. 2025. u 07:00

VEĆ 15 dana, otkako je jedini ovdašnji linijski prevoznik - STUP "Vršac" a. d. - u blokadi, iz ovog grada nijedan autobus nije krenuo ka Beogradu i Novom Sadu, niti ka 22 okolna 22 sela.

И ДАЉЕ ОДСЕЧЕНИ ОД СВЕТА: Вршчани већ 15 дана немају аутобуски превоз ка Београду, Новом Саду и околним местима

Foto: J.J.Baljak

Alternativa za mesta koja se nalaze na putu za Beograd je voz, sa po šest polazaka dnevno u oba smera, dok su svi ostali, i bukvalno, odsečeni od sveta. Lokalna samouprava još pregovara sa drugim prevoznicima oko privremenog preuzimanja linija, jer kažu da putnici ne bi trebalo da trpe...

- Jedan vršački privatnik već je preuzeo naš prevoz radnika, a moguće je da će saobraćati i po selima. Lokalna samouprava juče je sa nama raskinula ugovor o prevozu đaka, jer zbog blokade računa nismo u mogućnosti da kupimo gorivo i da vozimo - kaže Milan Kljajić iz Unije slobodnik sindikata STUP, dodajući da bi, navodno, linije ka Beogradu trebalo da preuzme firma iz Pančeva, dok za Novi Sad zasada nema zainteresovanih prevoznika.

Foto: J.J.Baljak

Radnici traže pravdu

I, dok nemoćno posmatraju kako drugi preuzimaju njihov razrađeni posao, radnici STUP "Vršac" pokušavaju da otkriju kako je preduzeće, koje je 2023. završilo u "plusu", sada u blokadi zbog duga od čak 89 miliona dinara.

- Upravi kriminalističke policije poslali smo prijavu zbog brojnih mutnih radnji, a danas ćemo dokumentaciju predati i ovdašnjem Tužilaštvu. Sumnjamo da je za sve kriv predsednik Odbora direktora, Želimir Dabić, a simptomatično je i to što su dva rukovodioca, koja su bila u posedu privilegovanih informacija, nedavno prešla baš u firme koje sada polako zauzimaju naše mesto - ukazuje Kljajić i dodaje da je jedan poverilac, na ime duga, već uzeo četiri autobusa, a da se stanična zgrada od ranije nalazi pod hipotekom.

Neizvesnost

AUTOBUSKOJ stanici je 10. januara, zbog duga, isključen gas, pa radnici više ne dolaze na posao. Nekolicina njih čuva imovinu, iako znaju da im taj rad neće biti plaćen...

- Ne znamo ni gde ćemo, ni na čemu smo... Niko nam ne objašnjava koji je naš status. Pušteni smo na ulicu... Čekaju da sami damo otkaz, a mi to nećemo, jer se nadamo da firma, posle pola veka postojanja, ipak neće biti zakatančena - kaže Kljajić i podseća da im duguju dve i po zarade, ali i ostale dohotke.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

VELIKI POVRATAK: Katarina Tomašević ponovo u srpskom rukometu