PARAĆIN SE DANAS OPET ZALJULJAO: Četvrti zemljotres u gradu od juče, intenzitet 2,3 po Rihteru
GRAD na Crnici se danas oko 12.20 časova ponovo zatresao, četvrti put od juče.
Foto: Fejsbuk /Pn:METEO
Intenzitet zemljotresa bio je 2,3 stepena na Rihterovoj skali, a lokacija ista kao i juče, u Gloždaku kod objekta „Univereksporta“, obavestila je sugrađane meteeorološka stanica koju Paraćinci intenzivno prate, „Pn:Meteo“.
Tokom jučerašnjeg dana u Paraćinu su evidentirana čak tri potresa, od kojih je bio najjači prvi – 2,7 stepeni po Rihteru, prema podacima Repubčičkog seizmološkog zavoda.
Druga dva potresa su bila slabija, a inače ovakvi potresi ne izazivaju nikakva oštećenja objekata.
Svi zemljotresi su bili praćeni nekakvim zvučnim udarom – detonacijom i trajali su vrlo kratko – par sekundi. To je i bio razlog što su mnogi Paraćinci na društvenim mrežama izražavali sumnju da je uopšte reč o zemljotresima.
Preporučujemo
ZA CRKVE 11 MILIONA DINARA: U Paraćinu u toku javni konkurs za dodelu sredstava
22. 06. 2026. u 13:35
U SMEDEREVU OVE SREDE OPET PROVERA SIRENA: Zvuk za vazdušnu opasnost u 10 časova
22. 06. 2026. u 13:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)