EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA U SUBOTICI: 57 obolelih od virusa korona, bolnica prima samo hitne slučajeve
ZBOG aktuelne nepovoljne epidemiološke situacije, Opšta bolnica u Subotici će od petka, pored pacijenata sa simptomima korona virusa, primati samo hitne slučajeve.

Foto: Novosti arhiva
Na bolničkom lečenju u Kovid delu Opšte bolnice u Subotici, koji čine infektivno odeljenje i „Kovid centar 1” trenutno leži 56 pacijenata, od čega su njih 34 pozitivna na korona virus, što je za troje više nego u sredu.
Prema podacima Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo u najvećem gradu na severu Bačke registrovano je 57 obolelih od virusa KOVID 19.
- Svi hospitalizovani pacijenti su za sada stabilnog kliničkog stanja. Sa težom kliničkom slikom su dva pacijenta i oni se nalaze u jedinici intenzivnog lečenja, za sada takođe klinički stabilni. Za dete starosti tri godine, u pratnji majke, čeka se nalaz PSR testa, ono se dobro oseća i klinički je potpuno stabilno – kažu u Opštoj bolnici u Subotici.
Skoro trećina pacijenata na bolničkom lečenju starosti od 51 do 60 godina, 23 odsto pacijenata je u dobi od 41 do 50 godina, a svaki deseti je iz kategorije od 30 do 40 godina, dok je jedna trećina pacijenata starija od 60 godina. Najstariji pacijent ima 87 godina.
- S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju i angažovanost potrebnih resursa za funkcionisanje kovid dela u okviru Opšte bolnice Subotica od petka primaće se samo pacijenti koji zahtevaju hitnu medicinsku obradu, uključujući i hitne hirurške intervencije, porođaje i druge hitne dijagnostičke i terapijske procedure – dodaju u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
Preporučujemo

EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA STABILNA: Za nedelju dana 17 Subotičana obolelo od korone
13. 07. 2020. u 17:06

UKUPNO 430 OBOLELIH: U Valjevu 21 novi slučaj obolelih od virusa korona
14. 07. 2020. u 14:29

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

TUNEL OD RUSIJE DO AMERIKE: Ispod mora, dugačak 112 KM - ideja stara, novi PREDLOG - već ga zovu "Putin-Tramp" (VIDEO)
MOŽDA zvuči neverovatno, ali jedna davnašnja, pomalo neobična ideja ponovo je oživela.
18. 10. 2025. u 12:51
Komentari (0)