ZABRANA ZA GRAĐANE SRBIJE: Od nedelje više ne možemo da ulazimo u ovu zemlju
VLADA Švedske je odlučila da državljani Srbije i Crne Gore više ne budu izuzeti od zabrane ulaska u Švedsku.
Foto: B. Caranović
Vlada Švedske se ovom odlukom uskladila sa preporukom Saveta EU kojom su Srbija i Crna Gora uklonjene sa spiska zemalja iz kojih je bezbedno doći u Evropsku uniju i zemlje Šengenskog prostora, objavljeno je na sajtu Ambasade Švedske u Beogradu.
Odluka će početi da se primenjuje od 19. jula, navedeno je na sajtu Ambasade Švedske u Beogradu.
Srbija je u prethodnoj preporuci bila na listi bezbednih zemalja, a državljanima Srbije je ulazak u Švedsku bio omogućen od 4. jula.
- Privremena zabrana ulaska stupila je na snagu 19. marta i u početku se primenjivala na 30 dana. Potom je produžena na osnovu preporuka Evropske komisije. Poslednja odluka o produženju zabrane znači da se zabrana ulaska sada primenjuje do 31. avgusta 2020. godine - dodaje se u saopštenju Ambasade Švedske.
Od ove odluke biće izuzete osobe koje imaju boravišnu dozvolu u Švedskoj ili studiraju u Švedskoj.
Lista zemalja u okviru preporuke Saveta EU se ažurira na 15 dana, pa bi novu preporuku trebalo očekivati 1. avgusta.
Vlada Švedske je odlučila da se pridržava preporuka Evropske unije.
JEDNA GREŠKA IH KOŠTALA ŽIVOTA: Otkriven uzrok nesreće u kojoj su stradali Ana Radović i njen prijatelj (FOTO)
AUTOMOBIL sa telima Ane Radović (20) i Aleksandara Masalušić (37) pronađen je juče na magistralnom putu Požega-Čačak, a prve informacije iz istrage ukazuju da je uzrok teške nesreće prebrza vožnja, odnosno neprilagođena brzina uslovima na putu.
27. 11. 2025. u 18:47
U HITNOJ POMOĆI SE JAVILI NA POZIV SA ANINOG TELEFONA: "Novosti" otkrivaju šta se dešavalo nakon strašne nesreće kod Čačka
ANA Radović (20) iz Čajetine i njen prijatelj Aleksandar Masalušić (37) poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći u Ovčarsko-kablarskoj klisuri, kada su se survali sa puta Čačak-Požega, a nakon nesreće sa Aninog telefona "ajfon" upućen je poziv hitnoj pomoći, saznaju "Novosti".
27. 11. 2025. u 14:19
OLIVERA SMENjENA: Novi urednik na RTS - muž poznate pevačice, dugo je na javnom servisu
NA TOJ poziciji u RTS-u je godinama unazad bila Olivera Kovačević.
26. 11. 2025. u 12:55
Komentari (1)