ZA DOBROTVORNE SVRHE: Sakupili 700 kilograma čepova u Svilajncu
IAKO u Srbiji postoje dve organizacije koje se na nacionalnom nivou bave prikupljanjem čepova u dobrotvorne svrhe, Svilajnčani su želeli da imaju svoju, lokalnu organizaciju.
Foto: Novosti arhiva
Tako je nastala neformalna grupa građana iz ovog grada, koja je pre nešto više od tri godine započela akciju „Doniraj čep da život bude lep“.
Dva puta godišnje organizovali su akciju zbirnog prikupljanja čepova, a sav prihod od njihove prodaje bio je namenjen lečenju obolele dece iz ove opštine.
Organizatorke akcije su Sara Stevanović, Marina Milutinović i Milena Radović. U poslednjoj akciji sakupljeno je preko 700 kilograma čepova.
Preporučujemo
ZA CRKVE 11 MILIONA DINARA: U Paraćinu u toku javni konkurs za dodelu sredstava
22. 06. 2026. u 13:35
U SMEDEREVU OVE SREDE OPET PROVERA SIRENA: Zvuk za vazdušnu opasnost u 10 časova
22. 06. 2026. u 13:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)