NOVOSADSKI SAJAM POSTAJE KOVID BOLNICA: Ministar Stefanović i Miloš Vučević obišli završne pripreme (FOTO)
POTPREDSEDNIK Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević obišli su večeras pripadnike Vojske Srbije i volontere Grada Novog Sada koji u hali na Novosadskom sajmu obavljaju završne pripreme za otvaranje privremene kovid bolnice.
Foto: Ministarstvo odbrane Republike Srbije
Kako je istakao ministar Stefanović, iako povod nije radostan pošto se prostor priprema za smeštaj pacijenata koji su oboleli od kovida, ohrabrujuće je videti dobro sadejstvo vojske, lokalne samouprave i ljudi iz Sajma.
- Sadejstvo svih ovih ljudi koji su došli da pomognu da pripremimo Sajam za više od 300 pacijenata koji će ovde imati priliku da dobiju prvu medicinsku pomoć. Drago mi je da vidim da su pripadnici vojske angažovani zajedno sa lokalnom samoupravom od prvog trenutka. Video sam da su tu i vojnici na dobrovoljnom služenju vojnog roka uz profesionalni sastav i to pokazuje i koliko ovi mladi ljudi vole svoju zemlju- izjavio je ministar odbrane.
Prema njegovim rečima, od kako je predsednik Republike izdao naredbu da se vojska uključi u vreme prvog talasa, od marta meseca, do danas njeni pripadnici bili su angažovani na brojnim zadacima i bili su uz narod gde god je bilo potrebno, kako bismo što lakše i što brže pobedili ovu bolest.
- Hoću da zahvalim i ljudima iz Novog Sada koji su takođe bili požrtvovani i prisutni u svakom trenutku. Zahvalio bih i gradonačelniku Vučeviću i celom timu ljudi. Vidi se da to sadejstvo i dobra saradnja daju rezultate – rekao je ministar ističući da je zajednički ozbiljan i naporan rad omogućio da na Sajmu sve bude spremno za samo za 24 sata.
Prema rečima gradonačelnika Novog Sada, ono što je najavljeno to je i učinjeno za nešto više od 24 časa.
- Hala na Novosadskom sajmu je spremna da u narednom periodu radi kao privremena kovid bolnica. To je prouzrokovano okolnostima i razvojem epidemiološke situacije u Srbiji i Vojvodini. Prema predlogu pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo, Ministarstvo odbrane, Prva brigada kopnene vojske i Grad Novi Sad, zajedno sa Novosadskim sajmom obezbedili su sve. Veliko hvala svim vojnicima i volonterima Novog Sada i svima koji su učestvovali u tome da sve bude spremno - rekao je Vučević.
S obzirom na to da se u našoj zemlji epidemiološka situacija ne smiruje, uspostavljanjem Novosadskog sajma kao privremene kovid bolnice dobija se dodatni kapacitet od 312 bolničkih kreveta. Večerašnjem obilasku je prisustvovao i komandant Prve brigade kopnene vojske brigadni general Zoran Nasković.
Preporučujemo
JOŠ 207 NOVIH SLUČAJEVA ZARAZE: Snažan nalet korone na teritoriji Kraljeva ne popušta
04. 12. 2020. u 16:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)