JOŠ JEDNA BOLNICA IZLAZI IZ COVID SISTEMA: Situacija u Kraljevu sve povoljnija
UKOLIKO se nastavi trend poboljšanja epidemiološke situacije, bolnica u Kraljevu najverovatnije 1. juna vratiće se u uobičajeni režim rada, odnosno sistem će funkcionisati kao pre epidemije.
Foto: G. Š.
U kovid bolnici je ukinuta intenzivna nega, a svi pacijenti kojima je neophodna kiseonička terapija prebačeni su u kovid bolnice u Kruševcu i Batajnici.
Ovo je izjavio dr Milan Parezanović, načelnik Infektivnog odeljenja i pomoćnik direktora za internistički sektor Opšte bolnice „Studenica“ u Kraljevu.
- Smanjio se broj hospitalizovanih, a želimo i da malo odmorimo osoblje koje je do sada učestvovalo u radu. Da predahnu kako bi mogli da nastave sistem rada van kovida – naglasio je dr Parezanović, dodajući da se u bolničkoj kovid ambulanti dnevno obavi do 30 pregleda, kao i da među zaposlenima nema zaraženih.
Preporučujemo
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)