PARTIZAN IMA PRVU MEČ LOPTU: Pobeda u Nici rešava sve
UKOLIKO "crno-beli" pobede, obezbediće prvo mesto.

FOTO: M. Vukadinović
Zanimljiv meč očekuje se u Francuskoj gde će drugoplasirana Nica danas od 18.45 dočekati lidera grupe "D" Partizan u petom kolu Lige nacija na stadionu ''Alijanc Rivijera''. Oba tima imaju priliku da sa prvog mesta odu u osminu finala, a njihov međusobni meč bi možda mogao i da reši dilemu ko će to biti.
Nica je u prethodnom kolu neprijatno iznenadila svoje navijače pošto je poražena od Slovackog sa 2:1 i upravo zbog tog poraza gleda Partizanu u leđa na tabeli. Ova dva tima su u Beogradu odigrala 1:1, a to je bio drugi remi Nice posle nerešenog meča protiv Kelna u prvom kolu, dok je jedina pobeda bila protiv Slovackog u Češkoj. Francuski klub ima mnogo problema i u domaćem šampionatu pošto su u seriji od tri meča bez pobede u svim takmičenjima, računajući poraz od češkog predstavnika.
Partizan posle 12 godina i poraza od Tuluza u Ligi Evrope 1:0 gostuje u Francuskoj i pobedom bi obezbedio plasman u osminu finala i rešio sve dileme oko prvog mesta u grupi. "Crno-beli" su ponovo ušli u formu posle šokantnog ispadanja u Kupu Srbije od Radničkog iz Sremske Mitrovice i u seriji su od sedam mečeva bez poraza, a u tom nizu se našao i Keln kojeg je Partizan dva puta u nedelju dana savladao i stigao do liderskog mesta na tabeli. Upravo u poslednja dva meča protiv Kelna, Partizanova odbrana nije poklekla i uspela je da sačuva sopstvenu mrežu.
- Ne razmišljam o tome da li ćemo biti prvi ili drugi, meni je bitno da ispunimo cilj koji smo postavili kad smo počeli da igramo ove utakmice, a to je da igramo na proleće evropski fudbal. E sad, šta će biti sutra... Bilo bi lepo da dobijemo meč i da možemo mirnije da igramo poslednje kolo. Siguran sam da će momci biti koncentrisani i da će dati maksimum, da će pokušati da sve završe u četvrtak. Oni su svesni svega ovoga – rekao je u najavi meča trener Partizana Gordan Petrić.
Pored rezultatske krize u kojoj se nalazi Nica, Lusijen Favr ima dovoljno glavobolja i sa sastavom tima za Partizan zbog izostanka nekoliko važnih igrača. Protiv "crno-belih" neće igrati Endi Delor, Sofijan Diop i Žordan Lotomba, dok je Žan Kler Todibo dobio crveni karton u prošlom kolu i moraće da preskoči duel protiv Partizana. Na drugoj strani Gordan Petrić neće moći da računa na Filipovića i Andradea.
Posle beogradskog remija, prve međusobne utakmice ova dva kluba, nema sumnje da će oba tima želeti da u drugom meču dođu do trijumfa, posebno zbog njegove važnosti.
Preporučujemo

MATEMATIKA JE JASNA! Zvezda mora da pobedi ako želi u narednu fazu
27. 10. 2022. u 13:31 >> 13:31

KO POBEDI, PRVI JE! Betis u Razgradu protiv Ludogoreca odlučuje o lideru grupe
27. 10. 2022. u 09:26

PROLAZ I DALjE REALAN: Slovacko i Keln pokušavaju da ulove Nicu i Partizan
27. 10. 2022. u 09:18

RUSI NISU PRIHVATILI NjEGOVO IZVINjENjE, I... Dejan Stanković je doživeo ono što nije želeo
Rusija je, otkako je Dejan Stanković preuzeo FK Spartak iz Moskve, imala "pune ruke posla" sa srpskim stručnjakom. Mediji, naravno, jer je Stankovićeva ekipa priređivala i senzacionalne uspehe, ali i stropoštala se u finišu sezone. Sve je Srbin "začinio" ponašnjem zbog kojeg je (ponovo, i to surovo) kažnjen.
22. 05. 2025. u 19:47

LUKA MODRIĆ ŠOKIRAO CEO SVET! Evo šta je Hrvat upravo objavio
Luka Modrić, najuspešniji hrvatski fudbaler svih vremena, dobio je nedavno neočekivane vesti iz tabora FK Real Madrid, ali onda ih je danas i sam plasira.
22. 05. 2025. u 18:44

JOKIĆ ĆE I GRATI ZA SRBIJU NA EVROBASKETU? Bićemo sila na Evropskom prvenstvu, ovo je potvrda!
Polako se klupska košarkaška sezona privodi kraju i fokus se prebacuje na predstojeći Evrobasket gde bi mogao da zaigra i Nikola Jokić!
22. 05. 2025. u 22:47 >> 22:47
Komentari (0)