POVRATAK SERIJE A: Roma i Matić već pod pritiskom da osvoje tri boda protiv razigrane Bolonje
MORINjOVI izabranici pred punim tribinama traže pobedu na otvaranju drugog dela sezone.

Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI
Domaćin je kuburio sa formom pred pauzu za Svetsko prvenstvo koja mu je dobro došla, trenutno je sedmi i mora pobedom da otvori drugi deo prvenstva kako bi se približio vrhu tabele. Bolonja je igrala fenomenalno pre Katara, ostvarila je četiri trijumfa u prethodnih pet kola i nada se da može da nastavi sa odličnim igrama.
Rimljani su u dosadašnjem delu Serije A osvojili 27 bodova i zaostaju tri poena za Lacijom koji zauzima četvrtu poziciju, mesto koje garantuje Ligu šampiona. U prethodnih pet kola Roma je ostvarila samo jednu pobedu uz dva poraza i isto toliko remija. Veliki problem za ''vučicu'' je bilo odsustvo Paula Dibale, daleko najboljeg igrača ekipe, koji se vratio nakon osvajanja Svetskog prvenstva i spreman je da vrati svoj tim na pobednički kolosek. ''Đalorosi'' su primili samo 14 golova i imaju jednu od boljih odbrana Serije A, ali problem ekipe je napad koji je postigao premalih 18 pogodaka.
Bolonji je bilo veoma žao što je došla pauza za Svetsko prvenstvo jer je bila u strašnoj formi. Tijago Mota je pronašao pobedničku formulu, što se i videlo u poslednjem kolu kada su njegovi izabranici rutinski savladali Sasuolo sa 3:0. ''Crveno-plavi'' su u proteklih mesec dana odigrali tri prijateljske utakmice u kojima su upisali pobede protiv Kapfenberga, Majorke i Verone.
U skorijoj istoriji međusobnih duela ovi timovi su potpuno ujednačeni. Na prethodnih pet susreta viđene su po dve pobede Rome i Bolonje uz jedan remi.
Žoze Morinjo na ovom meču neće moći da računa na Darboa i Vajnalduma, dok je pod upitnikom Andrea Beloti koji i dalje nije postigao pogodak za ''vučicu'' u Seriji A.
Gost će biti bez Baroua i Zirkzea, a Tijago Mota će odlučiti da li će u tim uvrstiti Bonifacija i Desilvestrija koji ponovo treniniraju nakon povreda ali je pitanje da li su spremni za 90 minuta.
Roma će biti inspirisana povratkom Dibale da pred svojim navijačima ostvari pobedu, ali i Bolonja će želeti da nastavi dobre igre i verujemo da će oba tima postići po gol na utakmici.
Preporučujemo

"ROSONERIMA" POBEDA IMPERATIV! Aktuelni šampion nakon pauze kreće u odbranu titule
04. 01. 2023. u 08:45

ISTORIJSKI TRENUTAK! FK Dinamo Zagreb stiže u Beograd!
FUDBALERI Dinama iz Zagreba igraće u Srbiji sa Makabijem iz Tel Aviva, odluka je doneta iz siguronosnih razloga, a pored činjenice da publike neće biti oba tima suočena su sa brojnim logističkim izazovima.
01. 10. 2025. u 16:02

A POSLE HAOSA NA MARAKANI... Evo šta je Vladimir Stojković sada doživeo
Kada su minulog vikenda Crvena zvezda i Radnički 1923 iz Kragujevca igrali u prvenstvu Srbije, mnogo vesti vezanih za tu utakmicu ticalo se navijačkog haosa koji je obeležio pomenuti duel, jer je golman Vladimir Stojković bio na meti "delija", kao neko ko je svojevremeno branio Zvezdin gol, a potom uz parolu na majici "Oprostite mi ružnu prošlost" stigao i u Partizan. Dva dana posle te utakmice, bivši reprezentativni čuvar mreže opet je u žiži javnosti.
01. 10. 2025. u 13:11

"GROBARI" GLEDAJU I NE VERUJU: Evo kako će FK Partizan da proslavi 80. rođendan!
Fudbaleri Partizana dočekaće ekipu Vojvodine u subotu, 4. oktobra, u okviru 11. kola Superlige Srbije, a istog dana, na istom mestu, svi kojima je crno-bela boja u srcu proslaviće veliki jubilej – 80 godina postojanja Fudbalskog kluba Partizan.
01. 10. 2025. u 12:46
Komentari (0)