Navijači belih na ovo čekaju punih 40 godina: Pobeda u derbiu približila bi klub iz drugog po veličini grada dugo iščekivanoj tituli

O. M.

20. 04. 2026. u 12:44

ZAHUKTAVA se borba za naslov prvaka Danske, a derbi 27. kola Superlige ujedno je i derbi sezone jer lider Orus gostuje jedinom pratiocu Midtjilandu.

Навијачи белих на ово чекају пуних 40 година: Победа у дербиу приближила би клуб из другог по величини града дуго ишчекиваној титули

FOTO: Nicolai Bethelsen / Gonzales Photo / Profimedia

Domaćini dolaze posle pobede nad Brondbijem, ali su nedavno izgubili od Nordšelanda i imaju odbranu koja je primala golove u poslednjim utakmicama.

Orhus deluje stabilnije: pobeda protiv Viborga i četiri remija u poslednjih pet utakmica.

Midtjiland je nedavno izašao kao pobednik u dvomeču polufinala Kupa (1:0 i 1:1) i plasirao se u finale gde ga čeka Kopenhagen. Taj meč na programu je tek 14. maja tak oda medvedi imaju vremena da se posvete prvenstvenoj trci i pokušaju da povrate naslov posle dve godine pauze.

Ili će Orus doći do šestog naslova, prvog posle ravno 40 godina.

NAŠ TIP: GG (1,66)

Preuzmite našu aplikaciju za ljubitelje klađenja

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Vratila mu se! Ana Ivanović se u julu razvela od Bastijana Švajnštajgera, a danas... (FOTO)

Vratila mu se! Ana Ivanović se u julu razvela od Bastijana Švajnštajgera, a danas... (FOTO)

"Ana Ivanović i Bastijan Švajnštajger su se razveli". Tako su javljali mnogi svetski mediji, nakon početne informacije u nemačkom Bildu kako slavni sportski par više ne živi zajedno. Potom se činilo da stvari nisu tako crne između njih dvoje, ali... Zapravo, baš jesu. Sada svako od njih živi svoj život - i, izgleda, uživaju. Toliko da se Ana vratila staroj ljubavi.

20. 04. 2026. u 12:16

Komentari (0)

Vratila mu se! Ana Ivanović se u julu razvela od Bastijana Švajnštajgera, a danas... (FOTO)