SRBIJA VEĆ MIRILA AVGANISTANCE: Ivica Dačić otkrio da Beograd tri puta bio domaćin pregovora vlasti u Kabulu i talibana
PREDSEDNIK parlamenta Ivica Dačić rekao je u utorak da je Beograd tri puta organizovao mirovne pregovore između vlasti Avganistana i talibana, koji su ocenjeni kao uspešni i obe strane su bile zahvalne, ali da Srbija ipak trpi posledice američke intervencije na Avganistan koji je među prvima priznao tzv. Kosovo.
Foto Tanjug
Dačić, koji je u to vreme bio ministar spoljnih poslova, naglasio je da je bio dogovor da se o tim mirovnim pregovorima ne priča javno.
- Ovde su bili predstavnici Saveta za mir i talibina i frakcija, a predsednik se uljučivao video-linkom - rekao je Dačić za TV Pink i dodao da su velike sile, kada su to videle rekle da će to uraditi u Dohi.
Dačić je ocenio da se ne može reći da je američka intervencija bila uspešna, jer se sve vratilo na početak i da je bilo jasno da je u Avganistanu postavljen marionetski režim.
- Sa aspekta Srbije taj marionetski režim je među prvih pet zemalja priznao Kosovo - rekao je Dačić i dodao "kakve veze imaju Avganistan i Kosovo - nikakve kao ni Kostarika i Kosovo, ali to su zemlje pod američkom dominacijom, kojima je to bio domaći zadatak". Srbija je, po njegovim rečima, bila spremna i da učestvuje u mirovnim misijama pod okriljem UN.
Dačić je ocenio da dešavanja u Avganistanu predstavljaju veliki šamar zapadnoj hemisferi čiji predstavnici nisu očekivali da će se tako nešto desiti. Podsetio je da je Avganistan komplikovana priča i da seže mnogo dublje od američke intervencije, do ruske, a nijedna ni druga nisu uspele.
Ocenio je da je sada cilj da se formira vlast i da se poštuju ljudska prava, naročito žena što je i jedan od zahteva UN da se formira prelazna vlada u kojoj će biti i one.
Dačić je dodao i da je proizvodnja narkotika u Avganistanu porasla višestruko, heroina čak i 100 puta od dolaska NATO snaga.
Preporučujemo
ZAPAD OZBILjNO PODBACIO Finski predsednik: Talibansko zauzimanje Avganistana krah Zapada
17. 08. 2021. u 11:40
BAJDEN PRETI TALIBANIMA: Ako nam ugrozite osoblje, dobićete jak odgovor
14. 08. 2021. u 23:49
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (1)