PREDSEDNIK VUČIĆ U AMBASADI JAPANA: Svečani prijem povodom obeležavanja 140 godina prijateljskih odnosa

U REZIDENCIJI ambasadora Japana u Srbiji Kacamuta Takahika, večeras je priređen prijem povodom obeležavanja 140 godina uspostavljanja prijateljskih odnosa dve zemlje.

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ У АМБАСАДИ ЈАПАНА: Свечани пријем поводом обележавања 140 година пријатељских односа

Foto: V. Mitrić

Prijemu prisustvuju predsednik i premijer Srbije, Aleksandar Vučić i Ana Brnabić.

Ambasador Takahiko izrazio je duboko poštovanje prema srpskom narodu i njegovim precima, koji su dali ogroman doprinos u unapređenju odnosa sa Japanom.

Srbija i Japan su 14. juna u Ministarstvu spoljnih poslova u Beogradu obeležile 140 godina uspostavljanja diplomatskih odnosa između dve zemlje, izložbom arhivske građe i izdavanjem poštanskih markica.

Podsećamo, predsednik Vučić je 28. juna uručio Vidovdanska odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama. 

Ordenom Republike Srbije na lenti je za izuzetne zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Srbije i Japana, odlikovan bivši premijer Japana Šinzo Abe.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (19)

MOJE JE DA KAŽEM... Šešelj otkrio koja četiri poteza blokaderi planiraju