PUTIN MISLI ISTO KAO MILOŠEVIĆ: Borison DŽonson govorio o Kosovu, Ukrajini i "fundamentalnim greškama"
BIVŠI britanski premijer Boris Džonson dao je intervju za Skaj njuz, u kome je ruskog predsednika Vladimira Putina uporedio sa predsednikom SR Jugoslavije Slobodanom Miloševićem.
Foto: AP Photo/Alberto Pezzali, Pool/Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Ap Photo
On je rekao da je Putin napravio "katastrofalnu grešku" kada je odlučio da napadne Ukrajinu.
- Svi mi u britanskoj vladi čitali smo njegov sumanuti esej o Ukrajini, koji je objavio prošlog leta. On je suštinski pogrešno procenio Ukrajinu. Bilo je to kao da čitamo Slobodana Miloševića o Kosovu - rekao je Džonson.
- Milošević je smatrao da je Kosovo sastavni deo velike Srbije i duhovna otadžbina srpskog naroda. Mislim da Putin isto misli o Kijevu i poreklu pravoslavne vere - rekao je bivši britanski premijer.
- To je totalna greška. Ukrajina je slobodna i nezavisna evropska kultura sa sopstvenim identitetom, sa sopstvenim ambicijama i sudbinom. On je napravio fundamentalnu grešku - rekao je Džonson.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
PREMIJERKA BRNABIĆ POTVRDILA PISANjE “NOVOSTI”: Prelet stranih dronova nad Raškom
01. 11. 2022. u 21:01
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (12)