VULIN: "Ako su poraženi narodi dočekali svoje ujedinjenje, zašto pobednički Srbi ne bi mogli da rade na svom okupljanju i ujedinjenju"
PREDSEDNIK Pokreta socijalista Aleksandar Vulin čestitao Praznik pobede svim Srbima gde god da žive.
Foto Ž. Knežević
- Nisu Srbi ratovali za primirje, već za pobedu i oslobođenje i srpskog naroda, ali i porobljene južnoslovenske braće. Srbi su krvarili, uvereni da slobodu donose i drugima, nesvesni da je za Hrvate i Slovence život pod Habzburzima sloboda, a život sa Srbima ropstvo. Pobednički Srbi u dva svetska rata propustili su priliku da ujedine Srbe u jedinstvenu državu pod srpskim imenom, to je bila greška zbog koje smo dočekali i Jasenovac i "Oluju" i bombardovanje NATO-a i otimanje Kosova i Metohije. Tu grešku naših pobedničkih predaka naša generacija mora da ispravi. Mirnim, političkim putem, pa koliko god da traje put ka ujedinjenju. Najpre smo dužni da stvorimo srpski svet, a onda i srpsku državu. Ako su poraženi narodi u oba svetska rata dočekali svoje ujedinjenje, zašto pobednički Srbi ne bi mogli da rade na svom okupljanju i ujedinjenju? Svim Srbima gde god da žive čestitam Praznik pobede u Velikom ratu, a svim južnoslovenskim narodima koji su Austrougarsku doživljavali kao svoju i kao izraz slobode - čestitam Dan primirja - poručio je lider Pokreta socijalista Aleksandar Vulin povodom obeležavanja pobede u Prvom svetskom ratu.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (1)