SRPSKA DECA PONOSNO PEVAJU NA KOSOVU: "Domovina se brani lepotom" grmi u vrtiću u Kosovskoj Mitrovici (VIDEO)
IZ vrtića "Danica Jaramaz" u Kosovskoj Mitrovici stiže prelepa slika gde vidimo grupu mališana uzrasta od četiri godine kako pevaju pesmu "Domovina se brani lepotom" od Ljubivoja Ršumovića.

Foto: Novosti
Mališani drže zastavu Srbije dok recituju jednu od najlepših pesama našeg poznatog pesnika Ljubivoja Ršumovića.
Ljubivoje Ršumović – DOMOVINA SE BRANI LEPOTOM
Domovina se brani rekom
i ribom u vodi
i visokom tankom smrekom
što raste u slobodi.
Domovina se brani cvetom
makom i suncokretom
i pticom u letu.
Domovina se brani knjigom
i pesmom o nebu
sestrinom suzom i majčinom brigom
i onim brašnom u hlebu.
Domovina se brani lepotom
i čašću i znanjem
domovina se brani životom
i lepim vaspitanjem.
Preporučujemo

"NOVOSTI" NA BARIKADAMA NA KIM: Helikopter iznad Rudara; O uhapšenom Adžiću ni traga ni glasa (VIDEO)
13. 12. 2022. u 08:12 >> 13:03

"ZNAŠ, JA NEMAM DECU, ALI..." Voja Brajović ne zaboravlja Vuisićeve reči
12. 12. 2022. u 17:40

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

TRAMP ZASPAO I ZAHRKAO NA SAHRANI PAPE? U njega je ušao duh "Uspavanog Džoa" ili to baš i nije tako?
"USPAVANI Donald" na delu ili baš i ne?
27. 04. 2025. u 14:11
Komentari (0)