KANCELARIJA EU DEMANTOVALA SVEČLJU: Proglašenje terorističkih organizacija nije usaglašeno sa Briselom
KANCELARIJA Evropske unije na KiM potvrdila je za Kaldžo da odluka vlasti tzv. Kosova da dve organizacije proglasi terorističkim nije usaglašena sa njima, iako je juče ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Svečlja rekao da su u vezi sa ovim pitanjem koordinisali sa saveznicima, uključujući i EU.
Foto: Printscreen Youtube/KTV - Kohavision/AP Photo/Bojan Slavkovic
Pored EU, danas je tokom dana Stejt department SAD saopštio da vlada tzv. Kosova nije koordinisala oko proglašenja "Civilne odbrane" i "Severne brigade" terorističkim organizacijama.
Prema američkom Stejt departmentu, ova odluka je morala da bude koordinirana sa najbližim partnerima takozvanog Kosova.
Svečlju su demantovali i iz ambasada Nemačke i Velike Britanije u Prištini, odakle su takoće poručili da Berlin i London nisu bili konsultovani u vezi sa odlukom o proglašenju terorističkih organizacija.
Vladin kabinet doneo je juče odluku da se organizacije „Civilna odbrana” i „Severna brigada” proglase terorističkim organizacijama.
Ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Svečlja rekao je da su za ovu odluku koordinirali sa međunarodnim partnerima.
- Mi kontinuirano koordiniramo sa svim našim saveznicima, ponekad se slažemo, a ponekad se ne slažemo. Bez sumnje smo koordinirali u vezi sa ovim korakom - rekao je on.
(Kosovo online)
BONUS VIDEO: BRNABIĆ - Naivno sam poverovala Miroslavu Aleksiću da se Lončar poznaje sa Kecmanovićem
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (4)