VUČIĆ O MALTRETIRANJU SRBA U CRNOJ GORI: To su nam radili i kod Pavelića
PREDSEDNI Srbije Aleksandar Vučić govorio je danas u Nišu na svečanoj manifestaciji posvećenoj obeležavanju Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.
Foto: J. Ćosin
On je izjavio da u Crnoj Gori Srbi ne mogu da budu u vlasti jer nisu dovoljno uverljivi u zaklinjanju da će se boriti protiv omraženog Beograda i još omraženije Moskve.
- Nisu dovoljno uverljivi u tome da i dalje ne vole Kosovo i Metohiju, da i dalje ne smatraju Kosovo i Metohiju delom Republike Srbije... Pa, pošto nisu dovoljno uverljivi , onda nema ni potrebe da budu u Vladi makar ih bilo i više od 30 procenata jer šta će Srbi u Vladi? Nisu oni koji nešto znaju. Oni mogu da budu samo remetilački faktor. Tako vam je svuda. Kažu da vole Srbe, ali one koji ne vole Beograd i Srbiju. To su nam radili i kod Pavelića i pre Pavelića. Imali smo i doktora Besarovića, potpredsednika ustaške Vlade koji je u Paveliću Boga video. To je bio tobožnji predstavnik srpskog naroda. Danas bi da nam izmišljaju takve predstavnike svuda po regionu. Samo je važno da taj Srbin ne bude Srbin, da se jasno odriče svog Beograda i srpstva i da govori da je u stvari pravi Srbin onaj koji mrzi Beograd, mrzi Srbiju i srpsku ujedinjujuću politiku. Možemo da živimo u mnogo zemalja, ali imamo jednu jedinu nacionalnu zastavu - crveno-plavo-belu trobojku, imamo svoje srpsko ime i prezime, imamo svoj rod kojeg se ne stidimo - kazao je Vučić.
Foto: M. Škorić
On je pozvao sve građane koji nisu Srbi da budu ponosni pripadnici svog naroda, ali da našem narodu ne oduzimaju pravo da se zovu Srbima, ponosnim na svoju prošlost, sadašnjost i budućnost.
- Ništa više od toga ne tražimo - rekao je Vučić.
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (6)