ZAHTEV tzv. Kosova za kupovinu protivtenkovskog sistema „džavelin” od Sjedinjenih Američkih Država može da pogorša tenzije između Srbije i tzv. Kosova, posebno posle "neuspešnih pokušaja” međunarodne zajednice da normalizuje odnose Beograda i Prištine, piše u analizi koju je objavio "Blumberg".

Nena

17.01.2024. 10:32

Косово је Србија - нема ту никакве две државе. То што САД и НАТО желе под својом јурисдикцијом територију Косова и Метохије, не значи да је то држава, већ је то окупирана територија. Када се окупатор повуче, територију ће прузети српска војска, а џавелини то сигурно неће моћи да спрече.

borko

17.01.2024. 11:36

Potencijalna isporuka džavelina tzv. Kosovu, nije iznenadjenje. To je vojno razumna odluka zlotvora iz Amerike. Samo nas prate. Moramo se opremiti jačim i softiciranijim orudjima ( raketama ) ili ih sami proizvesti. Padali su tomahavci 99-e i bilo je njihovih ostataka. kako do danas nismo uradili ništa na osvajanju(kopiranju ) te tehnologije. VERUJEM DA SU U KOPNENOJ ARMIJI I VAZDUHOPLOVNIM SNAGAMA VOJSKE SRBIJE POJEDINI KOMANDANTI VRLO VRLO ZABRINUTI. Džavelini su strašno oruđe, pogotovu imajući u vidu teren kojim bi morala da se probija vojska Srbije ka Kosovu i Metohiji. U slučaju sukoba, pola tenkova i oklopnih i običnih helikoptera možemo otpisati, ako se ne bi debelo povelo računa. Živela Srbija...

Petar Veliki

17.01.2024. 12:35

U opisanom članku si prepoznaju 3 dela komentara: 1. Normalizacija odnos Beograda i Prištine je ovim propala, nakon ilegalne agresije, bombardovanja, terora i otimačine od strane NATO - USA, teritorije i suvereniteta države Srbije. Rrušenja kompletnog međunarodnog prava, što se još pojačava danas, stvaranjem vojske Kosova, koja ne sme da postoji prema rezoluciji UN 1244, itd. 2. U ovome se prepoznaje prijateljstvo USA i Srbije, onoliko! 3. Džavelin se posebno pokazao u Ukrajini! ..., ha, ha, ha, ..., na svetskom tržištu oružja, neće moći više nikom da ga prodaju, osim što će ga uterivati NATO članicama, pod moranje.