SRPSKA OPOZICIJA ŠURUJE SA KURTIJEM: Isplivala fotografija - cilj je jedan, priznati nezavisno Kosovo
LAŽNI premijer takozvanog Kosova Aljbin Kurti slikao se sa Andreasom Šiderom, poslanikom Socijaldemokratske partije Austrije u Evropskom parlamentu.
Foto: Novosti
Ima neka tajna veza.
Fotografija je nastala nedavno na jednom skupu Partije evropskih socijalista i još jedan je dokaz da opozicija u Srbiji šuruje sa mrziteljem Srbije Aljbinom Kurtijem.
Sada je jasno zašto je Kurti podržao opozciju u Beogradu, osmesi i prisan zagrljaj govore više od hiljadu reči.
I Kurti i srpska opozicija imaju isti cilj, da priznaju nezavisnost Kosova. Najbolji dokaz za to je isti govor koji je lažni prmeijer održao u SB UN, kao i opozicija u Evropskom parlamentu.
Podsetimo, Andreas Šider svojim izjavama i optužbama podržao je opoziciju u Srbiji, ne navodeći dokaze o nepravilnostima na nedavnim izborima.
Foto: Novosti
- Šider zauzima nediferenciran stav, a da sam nije identifikovao izborne nepravilnosti. Ovo je sumnjivo, ali tipično za njega i njegovu stranku. Čak i da želi da podrži opoziciju u Srbiji, što je legitimno, treba to otvoreno da kaže, a ne da tvrdi da se ponaša kao neko ko je neutralan - naglasio je šef delegacije FPOe u Evropskom parlamentu i nosilac liste te stranke na evropskim izborima Harald Vilimski.
On je istakao da je potpuni apsurd što upravo Šider govori o izbornim nepravilnostima.
- SPOe, stranka Andreasa Šidera, nije uspela ni da održi svoju skupštinu kako treba, pa bi trebalo da brine o svojoj partiji umesto da se meša u tuđe stvari - podvukao je Vilimski.
Šef spoljnopolitičkog odbora FPOe Maksimilijan Kraus je odgovorio da Šider i ne zna da je u Srbiji na osnovu dvojnog državljanstva dozvoljeno glasanje na izborima. U svojoj oštroj kritici kaže:
- To neznanje bi bila apsolutna sramota i nedostojno jednog poslanika u Evropskom parlamentu. Dok Šider želi da dozvoli strancima da učestvuju na izborima u Austriji, sprečava građane Srbije. To je apsurdno.
Izgubio kredibilitet
Maksimilijan Kraus je podsetio da su se SPOe, ali i Narodna partija Austrije (OeVP) često jednostrano zalagale za interese tzv. Kosova i da nisu bile objektivne u svojim stavovima.
- Šider je s tim u vezi izgubio kredibilitet. Odluka za koga će glasati Austrijanci srpskih korena ostaje na biračima. FPOe sa šefom delegacije u Briselu, Haraldom Vilimskim je najbolji izbor - naglasio je Kraus.
Preporučujemo
"SRBIJA NEĆE DOZVOLITI UGROŽAVANjE ODNOSA": Beriša osudio paljenje mađarske zastave
05. 06. 2026. u 14:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)