SI ČESTITAO VUČIĆU ROĐENDAN: Vi ste političar sa strateškom vizijom - Pridajem veliki značaj razvoju odnosa Kine i Srbije
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić primio je danas, povodom rođendana, čestitku predsednika Narodne Republike Kine Si Đinpinga u kojoj mu je kineski predsednik uputio iskrenu čestitku i lepe želje i naglasio da je Vučić političar koji ima stratešku viziju i koji se uvek brine o interesima naroda.
Foto: EPA
"Raduje me što se pod Vašim rukovodstvom Srbija zalaže za nezavisnost i čuva državni interes, a ekonomska i društvena izgradnja i poboljšanje životnog standarda građana beleže izvanredne rezultate. Kao stari prijatelj kineskog naroda, Vi se čvrsto zalažete za unapređenje kinesko-srpskih odnosa i saradnje u raznim oblastima, zbog čega Vam izražavam duboko uvažavanje", navodi se u čestitki.
Si je podsetio da su se on i Vučić sastali prošle godine tokom Trećeg foruma za međunarodnu saradnju "Pojas i put" i da su razgovarali o prijateljstvu, planirali saradnju i postigli širok konsenzus, ukazujući na novi pravac razvoja bilateralnih odnosa, navodi se u saopštenju Službe za saradnju sa medijima predsednika Republike.
"Pridajem veliki značaj razvoju odnosa Kine i Srbije. Spreman sam da sa Vama ulažem zajedničke napore kako bismo unapredili kinesko-srpsko sveobuhvatno strateško partnerstvo na još viši nivo i još više doprineli boljitku oba naroda. Očekujem da se sastanem sa Vama još jednom. Želim Vam puno zdravlja i uspeha", istakao je Si u čestitki.
BONUS VIDEO:
IZLOŽEN PAJA JOVANOVIĆ: "Odmor bašibozuka" stigao u Konak knjeginje Ljubice
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (84)