NA SKUPU SLOBODNIH GRAĐANA PROTIV BLOKADA BILO 157.000 LJUDI Oglasili se iz MUP-a: Blokadera na 22 lokacije bilo svega 4.000
VLADAN Radosavljević, pomoćnik direktora policije, obratio se večeras nakon masovnih okupljanja širom Srbije.
Foto: TV Informer Printksrin
- U cilju pripreme da sva javna okupljanja prođu u najboljem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mera i na osnovu bezbednosne procene i zahteva rukovodilaca područnih policijskih uprava planirala je mere iz svoje nadležnosti.
- U organizaciji Centra za društvenu stabilnost na 167 lokacija održana su prijavljena javna okupljanja pod nazivom "Građani protiv blokada" na kojima je, prema izveštajima rukovodilaca sa terena, prisustvovalo oko 157.000 građana. Istovremeno su održana i druga javna okupljanja koja nisu prijavljena na 22 lokacije na kojima je, prema izveštajima, prisustvovalo oko 4.000 građana. Znači, ponavljam, na skupovima Centra za društvenu stabilnost na 167 lokacija prisustvovalo je 157.000 građana, a na drugim javnim okupljanjima na 22 lokacije oko 4.000 građana.
- Na svim javnim okupljanjima nije bilo narušavanja javnog reda i mira u većem obimu, ali je došlo do pojedinačnih incidenata na nekoliko lokacija, gde je dovedeno ukupno pet lica, a u Bogatiću smo imali i dva povređena politička službenika. Na svim javnim okupljanjima nije bilo narušavanja javnog reda i mira u većem obimu, ali je došlo do pojedinačnih incidenata na nekoliko lokacija, gde je dovedeno ukupno pet lica, a u Bogatiću smo imali i dva povređena politička službenika.
- Blagovremenom postavkom kordona policije sprečili smo konfliktne situacije na nekoliko lokacija i policija će i dalje u saradnji sa nadležnim organima i institucijama preduzeti sve mere i radnje u svojoj nadležnosti u cilju održavanja stabilnog javnog reda i mira, a građane molimo da se uzdrže od remećenja javnog reda i mira - poručio je Radosavljević.
Preporučujemo
IZBORI NA KOSOVU I METOHIJI: Mitropolit Teodosije glasao u Gračanici (FOTO)
28. 12. 2025. u 07:28 >> 14:20
VUČIĆ VEČERAS U "HIT TVITU": Predsednik o najvažnijim temama za Srbiju
28. 12. 2025. u 12:11
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)