DAČIĆ I HARČENKO: Zadovoljni visokim nivooom saradnje Rusije i Srbije
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić i ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko saglasili su se u današnjem razgovoru da su dve zemlje opredeljene za dalji razvoj političkih odnosa zasnovanih na strateškom partnerstvu i izrazili zadovoljstvo zbog visokog nivoa bilateralne saradnje, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

Foto Tanjug
Dačić je rekao da je nedavna "uspešno realizovana i sadržajna poseta ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova Beogradu bila dobra prilika za razmatranje velikog broja važnih pitanja iz domena bilateralne saradnje, ali i za razmenu mišljenja o aktuelnim međunarodnim i regionalnim temama".
Takođe je zahvalio Rusiji "na blagovremenoj pomoći u borbi protiv pandemije Kovid-19.
U razgovoru su, kako se dodaje, razmenjena iskustva u borbi protiv daljeg širenja korona virusa, a bilo je reči i o narednim koracima saradnje kako bi na najefikasniji način bile prevaziđene posledica krize izazvane pandemijom Kovid-19.
Takođe je, navodi se, izražen obostrani interes za dalje jačanje saradnje u okviru međunarodnih organizacija.
Preporučujemo

MINISTAR DAČIĆ: Ako bude nacrta, Vučić će odgovoriti u skladu s interesima Srbije
29. 07. 2020. u 09:56

NEĆEMO DOZVOLITI PONIŽENjA: Đurić sa Bocan-Harčenkom o problemima Srba na KiM
27. 07. 2020. u 16:49

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

TRAMP ZASPAO I ZAHRKAO NA SAHRANI PAPE? U njega je ušao duh "Uspavanog Džoa" ili to baš i nije tako?
"USPAVANI Donald" na delu ili baš i ne?
27. 04. 2025. u 14:11
Komentari (0)