KAKO DETE MOŽE DA PODIGNE AUTO? Naučni piknik na Adi privukao veliki broj posetilaca, posebno porodica
DEČJI osmesi, radoznalost i graja ispunili su najpopularnije prestoničko kupalište Adu Ciganliju, gde se juče i danas od 11 do 19 sati održava Naučni piknik, u organizaciji Festivala nauke, koji je obnovljen zahvaljujući pomoći Kompanije NIS
. Brojni posetioci tako mogu proveriti da li će uz malu pomoć nauke uspeti da podignu pravi automobil, otkriju kako izgleda i od čega se sastoji 450 miliona puta uvećan molekul DNK, saznaju kako radi i šta pokazuje jedinstveni čovek-sat, ali i isprobaju muzičke stolice.
Reporteri "Novosti" posetili su juče najveći Naučni park na otvorenom, koji se nalazi kod kružnog toka na Adi Ciganliji. Mališani, uz pratnju roditelja, tokom celog dana uživali su u brojnim sadržajima u Parku nauke, a posebno su želeli da isprobaju mogu li svojom snagom podići "jugića".
Laboratorija za eksperimentalnu psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu spremila je nekoliko eksperimenata i trikova zasnovanih na psihologiji opažanja, koji nam pokazuju kako je lako prevariti naša čula. Fakultet za fizičku hemiju donosi odgovor na pitanje koliki deo sunčevih zraka koji dopiru do nas je zapravo nevidljiv ljudskom oku. Škola programiranja i robotike, kroz igru i zabavne sadržaje, pokazuje deci dinamičan i zanimljiv svet tehnoloških inovacija.
Radoznalci svih uzrasta moći će da se upuste i u brojne druge avanture. Tu je šareni svet Lego kockica, ali i svet vikinga Nacionalne geografije. Naučni šoumen Milan Popović izvodi svoje neverovatne eksperimente za decu i odrasle, a uz Milanovu pomoć, najhrabriji posetioci su u prilici i da se poigraju sa Teslinim razigranim munjama.
KOMPANIJA NIS - GLAVNI SPONZOR FESTIVALA
GENERALNI sponzor Festivala nauke je Kompanija NIS, koja je otvorila vrata jedinstvene škole među drvećem nagrađivanog fotografa Predraga Kostina. Polaznici ove škole, umesto tradicionalnih časova, uživaće u njegovim delima napravljenim u divljini, pričama koje ih prate, a dobiće i savete za fotografisanje divljih životinja. Osim toga, u ovoj NIS-ovoj školi među drvećem svoja znanja o stanovnicima Savskog jezera podelili su Stefan Anđus i Maja Raković, stručnjaci Instituta za biloška istraživanja "Siniša Stanković". Priče o ugroženim životinjskim vrstama na NIS-ovoj postavci priča Jelena Andreja Radaković, ekolog, a ljubitelje prirode sačekale su i zvučne kabine sa autentičnim zvucima divljine. Za one koje priroda posebno inspiriše, NIS je osmislio i likovni konkurs sa vrednim nagradama.
Preporučujemo
VELIČANSTVENA SLIKA BEOGRADA OTIŠLA U SVET: Vesić se zahvalio građanima nakon Spasovdana
04. 06. 2022. u 10:21
PRELEPA SCENA U BEOGRADU: Prizor u autobusu otopio srce putnika (FOTO)
04. 06. 2022. u 08:26
VAŽNO ZA VOZAČE: Saobraćaj usporen kod naplatne stanice Beograd zbog udesa
04. 06. 2022. u 08:19
NOVE SVETSKE SILE UKLjUČILE SE U SUKOB U UKRAJINI: "Dve na strani Putina, dve žestoko protiv Rusa"
SUMNjE u podršku SAD Ukrajini u slučaju pobede Donalda Trampa na predsedničkim izborima mučile su sve one kojima je cilj da se Kijev obrani od ruske agresije. Tramp je pobedio i tek treba videti u kom će smeru krenuti njegova politika, ali sva ta dešavanja zasenila su drugi važan odnos u tom, ionako komplikovanom, odnosu.
22. 11. 2024. u 09:14
RUSIJA POSTALA GLAVNI "IGRAČ" U EVROPI: Ovo se desilo prvi put od proleća 2022. godine
RUSIJA je u septembru prvi put od proleća 2022. postala glavni snabdevač gasom Evropske unije, prenosi RIA Novosti, pozivajući se na podatke Evrostata.
21. 11. 2024. u 11:32
POTPREDSEDNIK SAD UMRO TOKOM ODNOSA: Bio sa 50 godina mlađom ljubavnicom, Bela kuća nije znala kako da saopšti vest o smrti
BIO JE to 27. januar 1979. godine. U 1 ujutro, portparol porodice Nelsona Rokfelera objavio je zvaničnu izjavu za štampu. Bivši potpredsednik preminuo je U 71 godini života ranije te večeri.
22. 11. 2024. u 18:36
Komentari (0)