GRADONAČELNIK RADOJIČIĆ NAJAVIO: U utorak zaseda Krizni štab zbog ugostiteljskih objetaka u Beogradu
GRADONAČELNIK Beograda Zoran Radojičić izjavio je da će sutra ujutru biti održan sastanak Kriznog štaba sa akcentom na kontroli ugostiteljskih objekata i ponašanjem ljudi u njima.
Foto: N. Skenderija
On je u "Beogradskoj hronici" na RTS naveo da o dinamici epidemije govori stanje u regionu te da nema mesta opuštanju.
- Sastanku će prisustvovati i pripadnici komunalne milicije i inspekcije, kako bismo dodatno pojačali kontrolu. Na ulicama 50 odsto ljudi nosi maske, što je za svaku pohvalu, a većina ljudi ih nosi i u autobusu. Komunalna milicija upozorava i skreće pažnju ljudima na nošenje maske i nisu kažnjavali one koji to ne čine jer nismo insistirali na tome, ali ako se situacija pogorša insistiraćemo na tome - rekao je Radojičić i dodao da su se uvedene mere pokazale dobro ali da je važno da se nastavi sa odgovornim ponašanjem.
On je naglasio da se u prethodnom periodu i u toku epidemije pokazalo koliko je gradski saobraćaj važan.
- U vreme najveće krize i u kritičnim trenucima, zaposleni su pokazali veliki stepen odgovornosti i visoku organizovanost što je dalo rezultate. Imamo 1500 autobusa koji su na terenu - rekao je gradonačelnik.
Tokom leta autobusi bili popunjeni 50 odsto / Foto I. Marinković
On je ddoao da epidemiolozi definišu procedure i u skladu sa tim se i ponašamo.
- Glavni akcenat je na kontaktu i kapljičnoj infekciji i iz toga razloga se autobusi dezinfikuju u skladu sa epidemiološkim merama i smatram da ne postoji veliki rizik. Suština je da nosimo masku i držimo distancu i to su mere koje daju rezultate što pokazuju trenutne brojke - kazao je gradonačelnik.
On je istakao da je tema mobilnosti jedna od najznačajnijih tema u našem gradu.
- Od 2002. godine se obeležava nedelja mobilnosti. Mobilnost znači da se povećava broj automobila u svim velikim gradovima pa tako i u Beogradu. Beograd ima preko 600 hiljada automobila a godišnje se taj broj poveća za 50 hiljada. Akcenat je na tome da se više pešači i voze bicikli - naveo je Radojičić.
Foto V. Danilov
On je rekao i da Grad Beograd planira infrastrukturu u pravcu povećanja biciklističkih staza kojih trenutno imamo 100 kilometara a cilj je da ih bude više.
- To je otprilike jedan odsto, a u narednih pet do šest godina očekujemo da to bude četiri odsto. Do pet kilometara je možda optimalan način da se ide peške, od pet do deset su bicikli a iza toga su prevozna sredstva koji najmanje zagađuju životnu sredinu. Ova hijararhija nešto o čemu stalno treba pričati i skretati pažnju a na Gradu je da planira infrastrukturu i da je iz godine u godinu popravlja kako bismo napravili preokret na ovom polju - kazao je Radojičić.
Preporučujemo
NAŠA KOSA JE NjIHOVA SREĆA: Prikupljanje vlasi za izradu perika deci oboleloj od raka
13. 09. 2020. u 08:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)