MNOGO povrća, i samo malo mesa - recept je koji bi mogao da sačuva zdravlje srca. To je potvrdila meta-analiza objavljena u Oksfordovom akademskom žurnalu, čiji je zaključak da je za kardiovaskularni sistem najbolja ishrana pretežno biljnog porekla.
Povezane vesti

KAKO JE KOVID UTICAO NA MLADE? Kod male dece bolest trajala pet dana, starijima potreban duži oporavak
NAUČNICI sa Kraljevskog koledža u Londonu sproveli su studiju koja je ispitala 1.734 dece, starosti između pet i 17 godina, za koje je prijavljeno da su razvila simptome i bila pozitivna na kovid 19 u periodu od septembra 2020. do februara 2021. godine.
20. 08. 2021. u 14:00

POSLEDICE NEDOSTATKA VITAMINA: Žene koje unose dovoljno magnezijuma manje osećaju simptome PMS-a
NEDAVNE studije pokazuju da je potreba za slanom hranom povezana sa nedostatkom kalcijuma, a za slatkom sa nedostatkom magnezijuma. Na isti način dešava se da ljudi osete veliku želju za još jednom šoljicom kafe ili da ne mogu da pojedu jelo ako ga prethodno dodatno ne posole.
19. 08. 2021. u 16:00

PLAVI ČISTAČ OTROVA: Zeljasta biljka odličan pomoćnik osobama koje pate od hemoroida i kolitisa
OBOGATITE trpezu plavim patlidžanom jer ovo povrće pomaže u snižavanju nivoa lošeg holesterola, poboljšava zdravlje zidova arterija i opušta krvne sudove.
18. 08. 2021. u 17:00

HIRURG GORAN BARIŠIĆ O VRSTAMA HEMOROIDA: Oba oblika mogu da se jave odvojeno ili zajedno kod istog pacijenta
HEMOROIDI kao normalne strukture u predelu anusa koji imaju ulogu sprečavanja nekontrolisanog izliva stolice mogu da se pojave u vidu šuljeva ili da budu povećani i otečeni, što predstvalja patološko stanje. Takođe postoje i dve vrste hemoroida, unutrašnji i spoljašnji i ne moraju se nužno javiti u isto vreme.
18. 08. 2021. u 13:10

ŠLJIVE ZA ČELIČNI SKELET: Blagodeti niskokaloričnog voća, pozitivan uticaj na insulinsku osetljivost
NEKOLIKO naučnih studija potvrdilo je da konzumacija oko 100 grama šljiva na dan u periodu od tri meseca znatno povećava markere u krvi koji pokazuju povećanje gustoće kostiju.
17. 08. 2021. u 17:00

KAKO DA DRŽITE POD KONTROLOM POVIŠEN KRVNI PRITISAK: Kardiolog Siniša Pavlović otkriva koliko soli je prihvatljivo uz hipertenziju
HIPERTENZIJA može da bude uzročnik teških oboljenja, poput infarkta miokarda, otkazivanja bubrega ili oštećenje vida. Međutim, nju je moguće je držati pod kontrolom, i ako pažljivo birate šta jedete i mislite o posledicama, može da se spreči oštećenje organizma.
17. 08. 2021. u 14:20
Najnovije iz rubrike

MRI ZA MOZAK, RTG ZA PLUĆA: Svaki organ ima svoj način na koji se pregleda
KADA je zdravlje narušeno, odnosno kada se jave prve tegobe, veoma je bitno reagovati na vreme i uraditi neophodne preglede.
05. 07. 2025. u 07:00

OD MUVA PRETI ŠIGELA, A OD NEOPRANOG VOĆA I POVRĆA VIRUSI: Leti je trovanje hranom često, a ovo su simptomi
BEZ obzira na to da li ste za sopstvenom trpezom, u restoranu na moru, roštiljate u prirodi ili ste kupili obrok na kiosku brze hrane, budite na oprezu jer je tokom leta trovanje hranom mnogo češće nego u drugim periodima godine.
04. 07. 2025. u 23:45

RIZIK OD TROMBOZE, PROBLEMI SA BUBREZIMA: Evo šta sve može da se desi ako po vrućini ne pijete dovoljno vode
VISOKE letnje temperature zbog obilnog znojenja zahtevaju čak i povećan unos vode od uobičajenog.
04. 07. 2025. u 15:00

ZA SVE KOJI IMAJU INSULINSKU REZISTENCIJU: Vežbama potrošite višak glukoze
SVI oni kojim imaju postavljenu dijagnozu insulinske rezistencije, moraju da prihvate činjenicu da će radi očuvanja zdravlja biti neophodno da menjaju način ishrane i rekreativne navike. Jer, fizička aktivnost, uz odgovarjući jelovnik je ključni regulator osetljivosti tkiva na insulin.
04. 07. 2025. u 13:20

JEDITE ŠTO VIŠE BOROVNICA, JABUKA, SPANAĆA I RUKOLE: Flavonoidi smanjuje rizik od bolesti srca, evo gde ih još ima
NAUČNICI sve više ističu značaj flavonoida - moćnih biljnih jedinjenja koja se nalaze u voću, povrću, čaju i tamnoj čokoladi - kao ključnih saveznika u borbi protiv starenja i hroničnih bolesti.
03. 07. 2025. u 23:59
Komentari (0)