DISKUS hernija je pomeranje diskursa iz međupršljenskog prostora u slabinskom delu kičme, pri čemu može da dođe do ukrštanja nervnog korena. Ovo oboljenje nije naivno, a pacijenti se često odlučuju za intervenciju koja bi rešila problem. Doktor, hirurg Nemanja Slavković, odgovara na nedoumice o tome koliko je uspešna operacija diskus hernije.
Povezane vesti
INTERVJU DOKTORKA JELENA PETROVIĆ ŠUNDERIĆ: Mogućnosti operativnog zbrinjavanja pilonidalnog sinusa
OD stanja upale i načina na koji hirurg operiše uraslu repnu dlaku zavisi da li će opravak da traje dve do tri nedelje, ili pacijent neće moći da sedi nekoliko meseci. Odluka je zajednička, i zavisi od hirurga i pacijenta. Iako bi bilo logično da se uvek odabere brži oporavak, to nije jednostvano. Osim toga, većina pacijenata nije spremna da im rana nakon intervencije ostane neušivena, pa se s toga opredeljuju za dugotrajnije lečenje.
01. 09. 2021. u 11:00
HIRURG DRAGAN GUNJIĆ OTRKIVA: Da li bolest organa za varenje može da dovede do krvarenja na usta?
PROBLEMI digestivnog trakta često mogu da se iskomplikuju i dovedu do neprijatnih posledica. Jedna od njih jeste i krvarenje na usta, ili pojavom drugačije stolice. Određenja stanja bolesti varenja zahtevaju hitnu intervenciju i lečenje, kaže za "Novosti" hirurg Dragan Gunjić.
31. 08. 2021. u 17:00
NOVE METODE ZA EFIKASNIJE LEČENJE: Ovom tehnikom lome naslage u krvnim sudovima
INTERVENTNI hirurzi Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" u redovnu praksu uveli su i metodu intravaskularne litotripsije (IVL), kojom se pacijentima sa teško kalcifikovanim, gotovo "betoniranim" krvnim sudom omogućava efikasno lečenje. Ovu proceduru prvi put su izveli kod pacijenta, starog 69 godina, na butnoj, i kod sedamdesetdvogodišnje pacijentkinje iz Novog Pazara, na srčanoj arteriji.
31. 08. 2021. u 16:00
Najnovije iz rubrike
OPREZ KOD BOLESTI CREVA: Obratite pažnju šta jedete - Prženo je apsolutno zabranjeno
ZAPALjENSKE bolesti creva - Kronova bolest, ulcerozni i nedeterminisan kolitis, autoimuna su oboljenja koja se leče primenom odgovarajućih medikamenata, a podjednako bitan deo terapije je i način ishrane.
24. 01. 2025. u 07:00
ČAJ OD LOVORA DA LAKŠE DIŠETE: Respiratorne infekcije su u punom jeku - Lečite se prirodnim putem
LOVOROV list se dominantno upotrebljava kao začinska biljka, ali činjenica je da ima izuzetna lekovita svojstva.
23. 01. 2025. u 07:00
ZAŠTO SE PONEKAD GOJIMO NAKON VEŽBANJA: Stručnjaci objašnjavaju
AKO ste ikada započeli energičan režim vežbanja sa verom i entuzijazmom da ćete izgubiti kilograme i zategnuti telo, moguće je da ste se suočili sa razočaranjem kada ste videli da skala na vagi prelazi težinu sa kojom ste započeli treninge. Koje je objašnjenje za ova situaciju?
22. 01. 2025. u 23:00
DETALJNO O SINDROMU IZNENADNE SMRTI: Uzroci i prevencija; Ovo obavezno prijaviti pedijatru
SINDROM iznenadne smrti predstavlja iznenadan nastanak smrti kod naizgled zdravog deteta, koje nije imalo simptome ili kliničku sliku nekog oboljenja.
22. 01. 2025. u 14:48
GENETIČKI KOD ODGOVORAN ZA DEPRESIJU: Značajno otkriće britanskih naučnika
Međunarodni tim istraživača, predvođen Univerzitetom u Edinburgu i Kings Koledžom u Londonu, otkrio je 700 varijacija u genetičkom kodu koje su povezane sa razvojem depresije, rezulatati su istraživanja koje je objavio poznati naučni časopis.
22. 01. 2025. u 14:40
Komentari (0)