KANABIS POVEĆAVA RIZIK OD SRČANOG UDARA: Analize zdravstvenih podataka američkom centra
BILO da se puši, pije ili jede, kanabis može značajno da poveća rizik od srčanog udara, pokazuje studija. Mlađi od 45 godina koji su konzumirali kanabis u poslednjih 30 dana imali su skoro dvostruko veći broj srčanih udara od odraslih koji nisu koristili lek, prema istraživanju objavljenom u utorak u časopisu Canadian Medical Association Journal.

Foto: MUP RS
Istraživači su analizirali zdravstvene podatke više od 33.000 odraslih od 18 do 44 godine uključenih u ankete američkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti 2017. i 2018.
Od 17 odsto odraslih koji su prijavili da su koristili kanabis u prethodnom mesecu, 1,3 odsto je kasnije imalo srčani udar, samo 0,8 procenata korisnika koji nisu koristili kanabis prijavilo je isto.
Preporučujemo

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (1)