PRODUŽENI KOVID ČEŠĆI U PETOJ DECENIJI: Veći broj žena ima ovakav problem
PREMA istraživanjima, od pet do 19 odsto nehospitalizovanih pacijenata i približno 80 odsto onih koji su hospitalizovani, boluju od produženog kovida.
Foto: Depositphotos
Najučestaliji prijavljeni simptomi produženog kovida su problemi sa disanjem, gubitak mirisa, bolovi u mišićima i umor. Istraživanja su pokazala da su određene grupe ljudi podložnije razvoju produženog kovida.
Iako su ranije studije pokazale da žene imaju manju stopu smrtnosti i razvoja teških simptoma povezanih sa kovidom 19, novija saznanja su pokazala da je veći broj žena koje su preležale virus imalo produženi kovid.
S godinama, imunološki sistem slabije funkcioniše i to osobu čini izloženijom bakterijama i virusima. To je ujedno i razlog zašto od produženog kovida češće obole stariji od 40 godina.
Preporučujemo
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)