"TRENIRAJTE SVOJU BEŠIKU": Mokrenje tokom tuširanja nije preporučljivo - evo i zašto
STRUČNjACI su izneli argument zašto ne bi tebalo mokriti tokom tuširanja, a iako bi se prvo na to pomislilo, razlog nije higijenske prirode.

Foto: Profimedia
Lekari su utvrdili da mokrenjem pod tušem zapravo "treniramo svoju bešiku" da nam se ide u toalet čim čuje zvukove vode. Ova navika nije preporučljiva pogotovo za osobe ženskog pola.
Oni koji praktikuju ovu naviku mogu da osete nagon za mokrenjem i dok peru ruke ili se umivaju, što potrebu za toaletom može da učini mnogo češćom.
Osim toga, položaj za mokrenje pod tušem nije pogodan za opuštanje dna karlice kod žena, a neophodno je da ona prilikom mokrenja bude relaksirana.
BONUS VIDEO - Osnovne vežbe za istezanje vrata: Dovoljna je samo jedna stolica
Preporučujemo

UMORNI STE, BLEDI, DEKONCENTRISANI? Uz ovaj jelovnik hranom nadoknadite vitamin B
14. 06. 2022. u 14:50

ČISTI I HRANI TELO: Uz detoks sa limunom oslabite pet kilograma za dve nedelje
02. 06. 2022. u 14:50

ZNACI KOJI UKAZUJU NA BOLESTI BUBREGA: Obratite pažnju na signale koje šalje telo
13. 06. 2022. u 19:50

PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59

STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)