PRAVI PRIJATELJ NEGOVANE KOŽE: Lavanda protiv grčeva, migrena i ženskih tegoba, dobra kod akni, dermatitisa, pa i psorijaze
OSIM prijatnog mirisa, lavanda je korisna i kao prirodan lek za želudac i matericu, smanjuje nadimanje, podstiče izlučivanje mokraće i uređuje menstrualni ciklus.
Foto: Shutterstock
Preporučuje se i za smirenje, protiv lupanja srca, grčeva u crevima i migrene.
Osim toga, ona je i pravi "prijatelj" kože jer daje dobre rezultate u borbi protiv akni, masne kože, dermatitisa, psorijaze, ekcema i atletskog stopala.
Od lavande može da se koristi ulje, čaj ili da se dodaje kao začin jelima.
BONUS VIDEO - “5 MINUTA SA” PČELAROM: Sve tajne plemenite veštine – evo kako da prepoznate pravi med
Preporučujemo
KOPRIVA ČUVA ZDRAVLjE: Čisti organizam, diže imunitet, a dobra je i za reumatičare
12. 08. 2022. u 14:50
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)