DA SMRŠATE I BUDETE ZDRAVIJI Jabukovo sirće : Smanjuje holesterol i trigliceride, smiruje i alergije, a dovoljna je kašičica dnevno
FERMENTACIJA prirodnog soka jabuke daje jedan od najefikasnijih prirodnih lekova. Ovaj eliksir zdravlja pomaže kontroli krvnog pritiska, smanjenju nivoa holesterola, poboljšava osetljivosti na insulin, ubrzava gubitak težine...

Foto Shutterstock
Međutim, ono što u ovo doba godine čini jabukovo sirće posebnim je što pomaže ljudima koji pate od alergija. Fitoterapeuti savetuju alergičnima da dan započinju čašom vode sa jednom kašičicom jabukovog sirćeta, a isto mogu da dodaju u fiziološki rastvor i njime ispiraju sluznicu nosa i grla.
Jabukovo sirće pomaže i u smanjenju bolova usled artritisa, hronične malaksalosti, gripa, gihta. Koristi se u vidu obloga i kao sredstvo za utrljavanje kod proširenih vena i reumatskih bolesti. Otklanja osećaj umora, grčeve i bolove u mišićima.
Rezultati istraživanja pokazuju da pacijenti sa dijabetesom tipa 2 koji su uzimali dve supene kašike jabukovog sirćeta pre spavanja, ujutru su po rezultatima imali poboljšanje nivoa šećera u krvi kao i opadanje nivoa holesterola i triglicerida, vrste štetne masti.
Ovaj fermentisani proizvod takođe može da pomogne da se poveća unos probiotika. Pijte ga po malo svaki dan (kašiku ujutru) ili ga koristite kao prelive za salate, da biste rezultate iskoristljivosti doveli do maksimuma.
Čisti lice
JABUKOVO sirće upotrebljava se i u kozmetičke svrhe, kao sredstvo protiv ekcema, za čistije lice, zdraviju kosu, protiv peruti. Jabukovim sirćetom možete istrljati i zube kako biste ih izbeleli ili možete pomešati kašiku sirćeta i čašu vode i koristiti je kao vodu za ispiranje usta.
Kod prehlade i hroničnog umora treba uzimati dve kašičice jabukovog sirćeta sa medom svako veče pred spavanje.
Protiv glavobolje i bolova u sinusima pripremiti čašu vode razmućenu sa dve kašike meda i dve kašike jabukovog sirćeta, i piti nekoliko puta dnevno u razmaku od po nekoliko sati.

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

NISU ZDRAVE ZA SVE: Ko ne bi smeo da jede sardine
NUTRICIONISTI naglašavaju koliko je sardina korisna za zdravlje i da bi bilo dobro da se barem 2 puta nedeljno nađe na trpezi.
11. 03. 2025. u 13:33
Komentari (0)